Aktualności

Ostatnie szlify przed wylaniem asfaltu

Gruntowna metamorfoza przebudowywanych ulic Bronka Kozaka i części Basztowej dobiega końca. Już wkrótce na ich nawierzchni pojawi się asfalt. Solidność i jakość dotychczas wykonanych prac oceniali szprotawscy samorządowcy.  
czytaj dalej

Spotkanie burmistrza z Seniorami

28 kwietnia br., w sali wiejskiej w Witkowie odbyło się spotkanie integracyjne w ramach gminnego projektu skierowanego do szprotawskich seniorów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiechlicach uświetnili to wydarzenie koncertem pieśni patriotycznych z okazji nadchodzących świąt majowych.
 
czytaj dalej

Zmiany w kursowaniu autobusów na terenie Gminy Szprotawa

Od 2 maja zmianie uległ rozkład jazdy autobusów organizowanych przez Związek Powiatowo-Gminny Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej

Remont świetlicy w Nowej Koperni

Rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja sali wiejskiej w Nowej Koperni. Po zrealizowaniu inwestycji do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie komfortowy i funkcjonalny obiekt, który wraz z niedawno wybudowanym parkingiem, służyć będzie integracji lokalnej społeczności.
czytaj dalej

Najbliższe plany na polsko- niemieckie działania projektowe

14 oraz 15 kwietnia 2022 r., w Urzędzie Miejskim w Szprotawie Katarzyna Dziedzic koordynator projektu pn. „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu” spotkała się z nauczycielami oraz z dyrektorem szprotawskiej Jedynki celem omówienia planu kolejnych działań w ramach realizowanego przedsięwzięcia.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.
czytaj dalej

Festiwalowe smaki

Wszystkich smakoszy ulicznego jedzenia i nie tylko burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza do Szprotawy na Festiwal Jedzenia i Piwa. Już 14 i 15 maja br., w centrum miasta pojawi się kilka mobilnych restauracji serwujących potrawy i napoje inspirowane kuchniami świata oraz dmuchane atrakcje dla dzieci.
czytaj dalej

Już wkrótce w Jedynce będzie dostępna winda!

28 kwietnia br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj w zakresie montażu windy w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie. Wykonawcą usługi będzie spółka Windpoldźwig z Zielonej Góry.
czytaj dalej

Ratuszowy zegar odzyskał wskazówkę!

Wichury, które w lutym bieżącego roku nawiedziły Szprotawę, uszkodziły wskazówkę zegara umieszczonego na wieży ratusza od jego północnej strony.  Ułamana minutowa wskazówka, została odnaleziona i poddana renowacji.
czytaj dalej

Majowe Święta. Koncert z okazji Święta Konstytucji

Trzy pierwsze dni maja to bardzo istotne daty w historii Polski. Pomimo trwającej w Ukrainie wojny burmistrz Mirosław Gąsik życzy, by choć na chwilę zapomnieć o naszych troskach i spokojnie spędzić czas wolny, ciesząc się bliskością rodziny i przyjaciół podczas nadchodzącej majówki.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON