Aktualności

MAJÓWKA ZE SPROTAVIA TOURISTICA

Na rower, na spacer, na łono przyrody i do ciekawych zabytków albo przygoda jako odkrywca. SPROTAVIA TOURISTICA opracowała prawie 100 propozycji ciekawego spędzania czasu w Szprotawie i okolicy na każdy gust. Klikasz w obrazek i masz opis atrakcji, link do mapy oraz fotografie.
 
czytaj dalej

Komunikat

Na podstawie ustawy z 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2020 r., poz. 194), Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik 1 maja 2022 r. powołuje Pana Andrzeja Kajfasza na dyrektora Szprotawskiego Domu Kultury na okres 4 lat.
czytaj dalej

Budujemy system nawadniania na boisku w Dzikowicach

25 kwietnia br., w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na dofinansowanie budowy nawodnienia boiska piłkarskiego w Dzikowicach. 30 tysięcy złotych dotacji celowej ze środków Urzędu Marszałkowskiego przekazane zostanie w ramach III edycji programu nawadniania boisk piłkarskich.
czytaj dalej

Ruszyły prace naprawcze w Cieciszowie i Biernatowie

Poprawa bezpieczeństwa, dostępności oraz stanu technicznego dróg to najważniejsze inwestycje dla mieszkańców naszej gminy. Dlatego co roku budujemy i remontujemy kolejne kilometry ulic oraz chodników. Już wkrótce do użytku oddane zostaną zmodernizowane ciągi w Cieciszowie i Biernatowie.
czytaj dalej

Wynik konkursu

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko dyrektora Szprotawskiego Domu Kultury.
czytaj dalej

Piotr Ciołka na czele SzWiK i Chrobrego

21 kwietnia 2022 r. Rada Nadzorcza Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji dokonała zmian na stanowisku prezesa zarządu spółki. W miejsce dotychczasowej Prezes Jolanty Dobrowolskiej, która złożyła wypowiedzenie, powołany został Piotr Ciołka.
czytaj dalej

Przedszkolaki dla naszej Matki Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który na całym globie przypada 22 kwietnia, dzieci ze szprotawskich przedszkoli przygotowały happening mający na celu promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą zieloną planetę.
czytaj dalej

Wspieramy szprotawskich Seniorów

Trwa realizacja projektu, którego głównym celem jest podniesienie poziomu życia seniorów zamieszkujących naszą gminę. Uczestnicy programu otrzymali już opaski życia, zdalne EKG oraz glukometry. Swoją działalność rozpoczął również Klub Seniora.
czytaj dalej

Życzenia Wielkanocne

Radosnej Paschy Chrystusowej!
czytaj dalej

Kontynuujemy budowę ulicy Kasprzaka

Ruszył II etap budowy ulicy Kasprzaka w Szprotawie, która wyłożona zostanie kostką betonową. Drogi bez dziur, nierówności i kolein usprawniają komunikację, poprawią bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się. Dokładamy więc starań, aby rokrocznie oddawać do użytku kolejne kilometry zmodernizowanych jezdni.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON