Aktualności

McDONALD'S WCHODZI DO SZPROTAWY

Burmistrz Mirosław Gąsik ma dobre informacje dla miłośników potraw serwowanych przez restaurację McDonald’s. Ta sławna i lubiana sieć fast food już wkrótce zainwestuje w Szprotawie.
czytaj dalej

SZKOŁA W DŁUGIEM Z NOWĄ STRONĄ INTERNETOWĄ

Szkoła Podstawowa w Długiem wystartowała z nową stroną internetową. Nowoczesna, atrakcyjna szata graficzna, czytelność i wyjątkowa funkcjonalność całego serwisu to atuty odświeżonej witryny. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu Dostępnej Szkoły, wspófinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
czytaj dalej

MER UMANIA Z WIZYTĄ W SZPROTAWIE

23 czerwca br., w szprotawskim ratuszu burmistrz Mirosław Gąsik miał zaszczyt gościć delegację z partnerskiego Umania z Mer Iryną Płetniową na czele, która osobiście podziękowała Szprotawianom za wielkie serca i pomoc, którą hojnie okazują ofiarom rosyjskiej agresji zbrojnej w Ukrainie.
czytaj dalej

UWAGA! CZASOWE ZAMKNIĘCIE ULIC DLA RUCHU KOŁOWEGO

W związku z odbywającym się w dniach 1-3 lipca br. Festiwalem Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który będzie miał miejsce na szprotawskim rynku, zamknięta zostanie dla ruchu kołowego część ulic w Szprotawie. Prosimy kierowców o zapoznanie się z informacjami i zachowanie szczególnej ostrożności.
czytaj dalej

SZPROTAWA NAJBARDZIEJ INNOWACYJNYM SAMORZĄDEM

Tak zdecydowała kapituła złożona z przedstawicieli naukowych polskich wiodących uczelni oraz samorządu, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, MSWiA oraz Prezesa Rady Ministrów.
czytaj dalej

PRZEDSZKOLAKI OBYWATELAMI SZPROTAWY

21 czerwca br., na placu przed ratuszem, dzieci ze szprotawskich przedszkoli, które w roku szkolnym 2021/2022 kończą obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, przyjęte zostały w poczet społeczności samorządowej Szprotawy. W niezwykle miłej uroczystości udział wzięli rodzice i opiekunowie dzieci, nauczyciele i dyrektorzy placówek.  
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SENSORYCZNY PLAC ZABAW

Na terenie Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach otwarty został sensoryczny plac zabaw. To specjalnie zaprojektowana przestrzeń do eksperymentowania z nauką, która inspiruje, angażuje wszystkie zmysły, rozwija motorykę, działa terapeutycznie i edukacyjnie.
czytaj dalej

JUBILEUSZOWY FESTIWAL „ZIEMIA I PIEŚŃ”

To dopiero będzie zabawa! Kolorowy, roztańczony i rozśpiewany Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” zagra dla nas już w najbliższy piątek. Od 1 do 3 lipca, na scenie plenerowej, na szprotawskim rynku będziemy mieli okazję w cudownej atmosferze bawić się z zespołami z całego świata. Zaplanujmy ten weekend właśnie w Szprotawie.
czytaj dalej

W SZPROTAWIE CORAZ MNIEJ NIEBEZPIECZNEGO AZBESTU

Trwają prace związane z usuwaniem azbestu ze zgłoszonych przez mieszkańców nieruchomości z terenu naszej gminy. Jego demontaż, transport i utylizacja są w 100% refundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
czytaj dalej

BASEN W SZPROTAWIE CZEKA!

Już jutro, w sobotę, 25 czerwca br. otwarcie sezonu na szprotawskim kąpielisku. Wszystkich miłośników wodnego szaleństwa zapraszamy codziennie, w godzinach 10.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON