Aktualności

SUKCES BEZ GRANIC. SZPROTAWSKA JEDYNKA NIE MA SOBIE RÓWNYCH W MATEMATYCE

Klasa 8c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie zajęła 2. miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim, a 10. miejsce w Polsce w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka Bez Granic” Senior edycja 2021/2022. W nagrodę zwycięzcy odpoczywają teraz w Łagowie!
czytaj dalej

Wyrównujemy dysproporcje w jakości gminnego kształcenia

Dobiega końca realizacja projektu pn. „Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na terenie Gminy Szprotawa”, który objął gminne szkoły podstawowe w roku szkolnym 2021/2022.
czytaj dalej

Szpital informuje. Zwracaj uwagę na niepokojące objawy

Pomimo okresu wakacyjnego na odział pediatrii Nowego Szpitala w Szprotawie trafia duża liczba dzieci z terenu powiatu żagańskiego i nie tylko. Zdaniem lekarzy, to efekt trudności w dostępie do leczenia w czasie kolejnych fal COVID-19 i podpowiadają, na jakie objawy powinni zwrócić uwagę rodzice.
czytaj dalej

NOWE KWIETNIKI Z RYBKĄ OZDOBIŁY SZPROTAWĘ!

Szprotawa niewątpliwie pięknieje z dnia na dzień. Tym razem za sprawą stylizowanych donic z kompozycjami roślinnymi, które ustroiły szprotawski rynek. Dzięki takim zabiegom oraz prowadzonym remontom dróg, chodników, budową ścieżek rowerowych i rewitalizacją miejskich parków i zieleńców już wkrótce nasze miasto zyska miano zadbanego, urokliwego i klimatycznego miejsca do spokojnego życia i wypoczynku.
czytaj dalej

Wakacje, wakacje, wakacje

Kochani Uczniowie!
czytaj dalej

Nowoczesna edukacja przede wszystkim!

Zapraszamy do nauki w nowoczesnych placówkach oświatowych Gminy Szprotawa!
czytaj dalej

UMOWA PODPISANA, RUSZA BUDOWA STADIONU!

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace budowlane przy modernizacji Stadionu Miejskiego w Szprotawie. 20 czerwca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowy z wykonawcami na realizację  poszczególnych etapów przedsięwzięcia. Szprotawianie już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego na miarę XXI wieku.
czytaj dalej

POTĘŻNY POŻAR LASÓW W OKOLICACH LESZNA GÓRNEGO

Wojnę z trawiącym lasy żywiołem od soboty toczą siły Straży Pożarnej z kilku powiatów oraz Lasy Państwowe. W chwili obecnej trwa dogaszanie pożaru.
czytaj dalej

NA CHODKIEWICZA PRACA WRE

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Chodkiewicza w Szprotawie. Utrudnienia polegające na wyłączeniu tej drogi zarówno z ruchu pieszego, jak i kołowego oraz wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu potrwają jeszcze do połowy września br.
 
czytaj dalej

ZAPROSZENIE NA LIPCOWY PIKNIK W SPREMBERGU

W sobotę, 9 lipca br., w Sprembergu odbędzie się tradycyjna impreza o nazwie WEISSE TAFEL”. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Jugend und Soziales w Sprembergu zapraszają Szprotawian do wspólnej zabawy, zapewniając darmowy transport i wyżywienie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON