Logo: Szprotawa

Aktualności

II Ultramaraton Nowe Granice w Zielonej Górze

27 lutego szprotawska drużyna biegowa pod nazwą „Drużyna Chrobrego” z powodzeniem wzięła udział w II Ultramaratonie Nowe Granice w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Polsko-Niemiecka współpraca w Klubie Abstynenta

29 lutego odbyło się w Szprotawie polsko-niemieckie spotkanie osób uzależnionych. Uczestnicy zapoznali się ze strukturami instytucji wspomagających uzależnionych w Niemczech i w Polsce oraz podzielili się doświadczeniami zwalczania nałogów.
czytaj dalej

„Szaleństwo pana Jourdain”... po spektaklu

26 lutego br. w Szprotawskim Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu pt. „Szaleństwo pana Jourdain” w wykonaniu grupy teatralnej „Marionetka”, działającej już od ośmiu lat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego pod opieką pani Małgorzaty Skawińskiej.
czytaj dalej

III Międzyszkolny Turniej Kulinarny za nami

W dniu 24.02.2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbył się już po raz trzeci Międzyszkolny Turniej Kulinarny pod hasłem: „Zdrowe odżywianie – zdrowy styl życia”, skierowany do uczniów klas III gimnazjum. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Szprotawy.
czytaj dalej

"TO NIE JEST TRUDNE – ZMAGANIA ORTOGRAFICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W SZPROTAWIE”

26 lutego 2016 roku w Zespole Szkół w Szprotawie przy ulicy Sobieskiego 58 odbył się Rejonowy Konkurs Ortograficzny "Złote Pióro 2016 – potyczki ortograficzne”.
czytaj dalej

Biblioteka Miejska zaprasza na bezpłatne warsztaty

Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie zaprasza na bezpłatne warsztaty "O finansach w bibliotece" osoby, które ukończyły 50 lat i chcą miło spędzić czas, a przy tym poznać ciekawostki dotyczące budżetu domowego z wykorzystaniem komputera.
czytaj dalej

Wybierają nowego dyrektora

Burmistrz Szprotawy ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów: Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie i Przedszkola Komunalnego nr 2 w Szprotawie.
czytaj dalej

Miesiąc na zgłaszanie kandydatów

Burmistrz ogłosił nabór kandydatów na 4 członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa II kadencji, na lata 2016-2019. Propozycje mogą składać organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Na zgłaszanie swoich kandydatów podmioty z trzeciego sektora mają czas do 31 marca br. Po dwóch kandydatów wskażą również Rada Miejska i burmistrz.
czytaj dalej

Start konkursu: pieniądze od Kulczyk Foundation na projekt społeczny!

W zeszłorocznej edycji wnioski spływały do ostatniej chwili. W tym roku jest więcej pieniędzy do rozdania. 1 marca ruszył Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation – pierwsza edycja w tym roku. Można zdobyć nawet 25 tys. zł, ale trzeba mieć naprawdę dobry projekt. – Przeformułowaliśmy zasady. Wszystko po to, by wspierać projekty maksymalnie efektywne, w których jasne są cele i jasne są mierniki ich osiągania – podkreśla Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation.
czytaj dalej

Kolejne informacje pokontrolne wpływają do gminy

Kontrole aneksów do zawartych umów na roboty budowlane potwierdzają zgodność zakresu rzeczowego zamówień z zakresem rzeczowym objętym umową o dofinansowanie projektu pn. ”Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa