Aktualności

WIEMY KTO WYBUDUJE CHATKĘ DINUSIA

Dzięki 1,8 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach programu „MALUCH +”, już wkrótce powstanie żłobek, którego wykonawcą będzie Zakład Budowlany Sławomir Wojciechowski z Zielonej Góry.
czytaj dalej

TRWA MODERNIZACJA SZKOŁY I BUDOWA SALI SPORTOWEJ W LESZNIE GÓRNYM

Zakończony i odebrany został I etap 5-milionowej inwestycji realizowanej w Lesznie Górnym. Dzięki sprawnie przebiegającym pracom, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem rzeczowo-finansowym, uczniowie oraz mieszkańcy już niedługo będą mogli cieszyć się z nowej sali sportowej oraz wyremontowanej szkoły.
czytaj dalej

SZPITAL MA NOWĄ KOTŁOWNIĘ

29 października br. do użytku oddano zmodernizowaną kotłownię, dzięki której budynek szprotawskiej lecznicy ogrzewany jest teraz nowoczesnym i ekologicznym źródłem ciepła.
czytaj dalej

NAGRODA DLA NADLEŚNICTWA SZPROTAWA

Projekt budowy małej retencji Nadleśnictwa Szprotawa został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku. Kierownictwu oraz całej załodze szprotawskiej instytucji burmistrz Mirosław Gąsik składa serdeczne gratulacje i podziękowania za pracę na rzecz ochrony naszych lasów.
czytaj dalej

MAMY WIĘKSZE DOFINANSOWANIE NA MODERNIZACJĘ LICEUM

6 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks do umowy o dofinansowanie robót budowlanych, w efekcie których w budynku Liceum Ogólnokształcącego zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Dodatkowe wsparcie to kwota 224 tys. zł!
czytaj dalej

KOMUNIKAT SZWIK

Mieszkańcy miejscowości: Siecieborzyce, Długie, Witków i Rusinów! Zgodnie z Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żaganiu nr HK/86/835/2023 z 16 listopada 2023 r. informujemy, że w związku z wykryciem bakterii z grupy coli w liczbie mniejszej niż 3 jtk/100ml na SUW w Siecieborzycach i Przepompowni Wody w Długiem od 16.11.2023 r. (czwartek) do odwołania woda dostarczana siecią wodociągową jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi wyłącznie po przegotowaniu.
czytaj dalej

SZPROTAWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY – ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ

Tegoroczna, VIII edycja Szprotawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowana zostanie w trzydniowej formule, tj. w piątek, sobotę i niedzielę, 8-10 grudnia. Zgodnie z tradycją, podczas Jarmarku będzie można zaopatrzyć się w produkty oferowane przez szkoły i przedszkola, sołectwa, lokalne organizacje czy rękodzielników, których zapraszamy do zgłaszania udziału w imprezie.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

Informujemy, że w piątek, 17 listopada br., o godzinie 13.00, w Biurze Obsługi Rady, pokój nr 21, II piętro ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

STAROŻYTNI BOBRZANIE W PARKU SŁOWIAŃSKIM

Biuro Turystyki i Edukacji Regionalnej szprotawskiego ratusza realizuje projekt oryginalnej ścieżki archeologicznej w obszarze Parku Słowiańskiego. Szlak o zacięciu edukacyjnym obejmie m.in. ziemne obiekty kulturowe związane z dawnym osadnictwem w dolinie Bobru.
czytaj dalej

UNIKATOWY MOST BAUHAUS ZACHWYCA PO REWITALIZACJI

W Szprotawie przy ul. Krasińskiego wyremontowano wyjątkowy most. Powstał w 1924 roku i reprezentuje cenny pod względem architektonicznym styl Bauhausu.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 436

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON