Logo: Szprotawa

Aktualności

Wręczenie nominacji

W poniedziałek, 18 listopada br., o godz. 13.30, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szprotawie, p.o. Wojewody Lubuskiego Wojciech Perczak wręczył nominację do pełnienia funkcji Burmistrza Szprotawy. Premier Mateusz Morawiecki, zgodnie z art. 28h ustawy o samorządzie gminnym, pismem z dnia 15 listopada 2019 r. wyznaczył na to miejsce Panią Ewę Gancarz, która będzie wykonywała zadania i kompetencje Burmistrza Szprotawy do czasu wyjaśnienia sprawy aresztowania dotychczasowego burmistrza, tj. do czasu ustąpienia przemijającej przeszkody w wykonywaniu zadań organu zarządzającego gminy.
czytaj dalej

Zaproszenie na spotkanie

Zapraszamy mieszkańców Szprotawy, pasjonatów historii powiatu żagańskiego na spotkanie z prof. Marcelim Tureczkiem, podczas którego zaprezentowane zostanie opracowanie zawierające skatalogowane obiekty epigraficzne województwa lubuskiego. Spotkanie odbędzie się w środę, 20 listopada br., o godz. 12.15, w sali konferencyjnej Centrum Seniora (I piętro), w budynku dawnego klasztoru Magdalenek.
czytaj dalej

Kolejne progi zwalniające w Szprotawie

Na ulicy Sądowej zamontowano dwa progi wyspowe z tworzywa sztucznego, wymuszające redukcję prędkości jazdy. Progi tego typu to jeden z najczęściej stosowanych sposobów uspokojenia ruchu w terenie miejskim, znacznie zwiększający poziom bezpieczeństwa.
czytaj dalej

Zgłoś udział w jarmarku

Zapraszamy do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym 2019 szprotawskie szkoły i przedszkola, sołectwa oraz lokalne organizacje.
czytaj dalej

W kierunku poprawy wyglądu i estetyki osiedli

Zielono i estetycznie będzie w Szprotawie po zakończeniu prac kompleksowej rewitalizacji zieleńców i parków miejskich. W ostatnim czasie porządkowana jest przestrzeń Osiedla nr 4.
czytaj dalej

Turystyczne obrady w Szprotawie

7 listopada br., w Urzędzie Miejskim w Szprotawie obradował Zespół ds. Rewitalizacji Turystycznej Gminy Szprotawa. To jeden z trzech współpracujących ze sobą społecznych zespołów doradczych powołanych na początku br. przez Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika.
czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości

101 lat temu spełniły się słowa Mazurka Dąbrowskiego: „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”. Niepodległość została odzyskana. Na pamiątkę tych wydarzeń 11 listopada uroczyście i tradycyjnie mieszkańcy Szprotawy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.
czytaj dalej

Dwa parkingi przy cmentarzu oddane do użytku

Odwiedzający szprotawski cmentarz mogą korzystać już z dwóch nowych parkingów. Do użytku oddanych zostało ponad 100 miejsc postojowych.
czytaj dalej

Życzenia z Umania

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości władze partnerskiego Miasta Umań z Ukrainy przesyłają życzenia wszystkim mieszkańcom Szprotawy.
czytaj dalej

Pasowanie uczniów klas pierwszych

6 listopada br., w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Siecieborzycach odbyła się uroczystość pasowania na uczniów. Dzieci z klasy pierwszej stały się ,,...prawdziwymi uczniami ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami”.                                                
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 245

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa