Logo: Szprotawa

Aktualności

Głośna próba syren alarmowych

Burmistrz Szprotawy informuje, że zgodnie z kalendarzowym planem działania w zakresie Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego na 2019 r., 26 września br., w godzinach od 12.00 do 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych.
czytaj dalej

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik zaprasza na otwarte spotkanie z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami trzeciego sektora, które odbędzie się odbędzie się 02.10.2019 r., o godz. 14.00, w Sali Posiedzeń UM w Szprotawie (II piętro).
czytaj dalej

Pomnik odrestaurowany

Nie tylko lokalne, ale też krajowe serwisy prasowe pisały o niedawnej dewastacji pomnika powitania Ottona III przez Bolesława Chrobrego w Iławie. Urząd Miejski w Szprotawie niezwłocznie powiadomił Policję i przystąpił do restauracji monumentu.
czytaj dalej

Szkoły z dofinansowaniem na pomoce dydaktyczne

235 tysięcy złotych trafi do gminnych szkół podstawowych na zakup pomocy dydaktycznych. Budowa przyjaznego, skutecznego i  nowoczesnego systemu oświaty to jedno z priorytetowych zadań obecnej kadencji.
czytaj dalej

Nie zwalniamy z inwestycjami

Wiele jest jeszcze miejsc w Szprotawie, które wymagają pilnego dofinansowania. Od początku kadencji burmistrz Mirosław Gąsik systematycznie realizuje kolejne zadania, inwestując w rozwój infrastruktury szprotawskiej.
czytaj dalej

Kolejne inwestycje dzięki wsparciu mieszkańców

Dzięki aktywności i otwartości mieszkańców Gmina Szprotawa może pochwalić się kolejnymi inwestycjami oddanymi do wspólnego użytku. Odnowiona świetlica w Lesznie Dolnym oraz utwardzony plac przy świetlicy w Bobrowicach to zadania sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.
czytaj dalej

Szprotawskie Złote Gody

17 września br., w szprotawskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienie dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
czytaj dalej

Przy ulicy Niepodległości powstaje „Skwer Czytelników”

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Burmistrza Szprotawy, we wrześniu br. przystąpiono do budowy „Skweru Czytelników” przy ul. Niepodległości w Szprotawie, w miejscu zburzonego w marcu 2018 r.   Pomnika Braterstwa Broni.
 
czytaj dalej

Firma Wiązar System oficjalnie otwarta!

12 września br., w siedzibie szprotawskiego oddziału odbyło się uroczyste otwarcie spółki Wiązar System. Pierwsze produkty – wiązary dachowe – firmy z polskim kapitałem w czerwcu opuściły hale produkcyjne.
czytaj dalej

Zaproszenie na spotkanie ws. ścieżek rowerowych

Przewodniczący Zespołu ds. Rozplanowania Ścieżek Rowerowych Maciej Boryna zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne w zakresie rozwoju sieci rowerowej w Gminie Szprotawa, które odbędzie się 24 września br., o godz. 10.00, w Sali Rycerskiej szprotawskiego ratusza.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 240

Miasta partnerskie