Aktualności

NASZ WÓZ STRAŻACKI USUWA SKUTKI ROSYJSKIEGO BOMBARDOWANIA

Pod koniec ubiegłego roku, w czwartym już konwoju ze Szprotawy do Ukrainy, obok zebranych przez mieszkańców darów, przekazany został również samochód terenowy oraz wóz strażacki z drabiną. Sprzęt ten bierze teraz udział w akcji usuwania zniszczeń spowodowanych rosyjskimi nalotami w Umaniu.
czytaj dalej

ŻYJ ZDROWO, NA SPORTOWO! PODPISANA UMOWA NA BUDOWĘ NAWODNIENIA BOISKA W WITKOWIE

15 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z firmą Perfect Grass S.C. z Prusic na budowę nowoczesnego systemu nawadniania boiska piłkarskiego na terenach wiejskich. Inwestycja możliwa jest dzięki dofinasowaniu z budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

NA BRZOZOWEJ I KLONOWEJ PRACA WRE

Prace przy budowie dróg w Wiechlicach idą pełna parą. Już niedługo mieszkańcy Wiechlic będą mogli korzystać z nowoczesnej sieci komunikacji drogowej, w postaci nowych ulic, chodników, przejść dla pieszych czy ścieżek rowerowych.
czytaj dalej

UMOWA NA BUDOWĘ SALI REKREACYJNEJ PODPISANA!

16 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z firmą ZISICO Sp. z o.o. ze Szprotawy na budowę sali rekreacyjnej w Szprotawce. Inwestycja możliwa jest dzięki 150 tys. zł wsparcia unijnego otrzymanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
czytaj dalej

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU NA ULICY WITOSA W SZPROTAWIE

Rozpoczęły się roboty związane z przebudową ulicy Witosa. Z tego powodu należy spodziewać się utrudnień w ruchu kołowym i pieszym na tej drodze, od strony ulicy Ciszowskiej. Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

PRZY SZPITALU POWSTAJE PARKING

Trwają prace przy budowie parkingu w pobliżu szpitala przy ulicy Henrykowskiej w Szprotawie. Przedsięwzięcie jest kolejnym etapem podnoszenia poziomu oraz dostępu do opieki medycznej w naszej gminie.
czytaj dalej

UTRUDNIENIA NA AKACJOWEJ I DK12

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Akacjowej w Wiechlicach. To część wielkiej inwestycji, mającej na celu modernizację głównych dróg w Wiechlicach. Roboty budowlane oznaczają również  spore utrudnienia polegające na wyłączeniu drogi z użytkowania i wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.
czytaj dalej

NAWIĄZUJEMY WSPÓŁPRACĘ DLA WSPÓLNYCH, UNIJNYCH PROJEKTÓW

W maju br. na zaproszenie burmistrza Mirosław Gąsika gościła w naszej gminie delegacja czeskiego miasta Hradek nad Nisou, na czele z burmistrzem Josefem Horinka.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁORGANIZACJI ZIP

Wielkimi krokami zbliża się 31. Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który w tym roku będzie miał miejsce od 30 czerwca do 2 lipca. Nowa odsłona gminnej rewii śpiewu i tańca, zaprezentowana w ubiegłym roku, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Dlatego, kontynuujemy zapoczątkowaną metamorfozę, zapraszając wszystkich chętnych do współpracy.
czytaj dalej

HAMAKI NAD POTOKIEM SUCHA

Szprotawa testuje na gminnych szlakach turystycznych innowację w postaci hamaków, rozmieszczonych przy punktach widokowych i odpoczynkowych. Pomysł nie jest co prawda nowy, hamaki spotykamy bowiem w lasach na obszarze wielu nadleśnictw w kraju, niemniej na ziemi szprotawskiej dotąd nie był stosowany.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 410

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON