Aktualności

W HENRYKOWIE PRACA WRE

Trwają prace związane z budową drogi w Henrykowie, na którą gmina pozyskała unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Modernizacja infrastruktury drogowej w tamtym rejonie objęła również ulicę Owocową, która przynależy do Szprotawy.
czytaj dalej

SPOTKANIE Z WŁADZAMI STOWARZYSZENIA SZPROTAWO BIEGAJ!

Z początkiem nowego roku burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z przedstawicielami “Stowarzyszenia Szprotawo Biegaj!” - Panią Wandą Gwiazdą oraz Panem Rafałem Bilińskim. Rozmawiano o organizacji wydarzeń promujących i zachęcających do zdrowego oraz aktywnego stylu życia.
czytaj dalej

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W WIECHLICACH

Kolejna szprotawska szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt, dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
czytaj dalej

DROGIE NASZE BABCIE I KOCHANI DZIADKOWIE!

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
czytaj dalej

MUSIMY POMÓC KLARZE DROZDEK

11-letnia Klara z Małomic stanęła na granicy życia i śmierci. Pod koniec ubiegłego roku usłyszała diagnozę - nowotwór złośliwy, guz w móżdżku (medulloblastoma). Koszmar, który się wtedy rozpoczął, trwa do dzisiaj. Zebrane pieniądze pozwolą na kosztowną i długotrwałą rehabilitację, bez której dziewczynka nie powróci do zdrowia i sprawności.
czytaj dalej

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA PRZY ULICY KOPERNIKA JUŻ DZIAŁA

Nowy system uspokajania ruchu, zwany również systemem dyscyplinowania kierowców,  zamontowany został na przejściu dla pieszych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Szprotawie. Zielone światło dla kierowców włącza się tylko wówczas, gdy jadą z dozwoloną prędkością.
czytaj dalej

CO SŁYCHAĆ NA PLACU BUDOWY MINTH?

W zawrotnym tempie powstaje nowy zakład, który będzie produkował części samochodowe dla Mercedesa, Volvo czy Renault, a w przyszłości również Porsche, BMW, Audi i innych producentów OEM z sektora motoryzacyjnego. Rekrutacja do firmy już trwa.
czytaj dalej

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU KOŁOWYM

Od jutra, tj. 20 stycznia br., z powodu prac remontowych wyłączone będą z ruchu dwa łączniki z drogi powiatowej (przedłużenie Warszawskiej) do Henrykowa, tj. przy Pałacu Henryków i przy dawnym młynie. Objazdy przez Szprotawę i Wiechlice. Za utrudnienia przepraszamy!
 
 
czytaj dalej

UMAŃ POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY

Władze zaprzyjaźnionego ze Szprotawą miasta Umań dziękując za dotychczasowe wsparcie, zwróciły się z kolejną prośbą o zorganizowanie zbiórki darów dla mieszkańców dotkniętych stratami ekonomicznymi, fizycznymi i psychicznymi w walce z rosyjskim najeźdźcą.
czytaj dalej

W SZPROTAWIE POWSTAJE TĘŻNIA SOLANKOWA!

Już wkrótce mieszkańcy Szprotawy będą mogli korzystać ze zdrowotnych właściwości tężni solankowej, która powstaje w Parku Goepperta. Specyficzny mikroklimat, który panuje wokół tego typu obiektów, wesprze prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, pomoże w walce z alergiami oddechowymi oraz ukoi nasz system nerwowy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 395

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON