Aktualności

Polsko-niemiecki projekt ekologiczny w Dolinie Rzeki Pliszki

W dniach 19-21.10.2016 r. odbyło się spotkanie wyjazdowe w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w Dolinie Rzeki Pliszki. W projekcie uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Wiechlicach oraz niemiecka młodzież z Klubu Animacji Kulturalnych Erebos ze Sprembergu. 
czytaj dalej

Ceremonia przed ratuszem w Szprotawie

Niedzielny etap kończący rajd Baja Inter Cars, choć krótki, okazał się trudny i wprowadził sporo zamieszania do klasyfikacji. Zwycięzcy fetowali sukcesy na rynku w Szprotawie.
czytaj dalej

Odznaczenia dla nauczycieli

14 października, podczas uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim  Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczyli  odznaczenia zasłużonym nauczycielom i pracownikom oświaty. Z naszej gminy zostało uhonorowanych aż 29 nauczycieli.
czytaj dalej

Posiedzenia Komisji RM

27 i 28 października br. w Biurze Obsługi Rady Urzędu Miejskiego odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Informacja

W poniedziałek, 31 października 2016 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny od godz. 8.00 do godz. 15.00.

„Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”

Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi kampanię pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina". Kampania skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami korzystając z opieki zdrowotnej.
czytaj dalej

„Akcja Inkubacja” nowy projekt fundacji

Fundacja Porozumienie Wzgórz Dalkowskich oraz ECORYS Polska zapraszają na spotkanie informacyjne o innowacjach społecznych na przetestowanie, których można otrzymać do 80 tys. zł.
czytaj dalej

Nowe drogi w Dziećmiarowicach

Dobiega końca przebudowa dróg w miejscowości Dziećmiarowice. Mieszkańcy już cieszą się komfortem dojazdu do pracy, szkoły i innych ważnych obiektów.
czytaj dalej

Ruszyła misja gospodarcza na Białorusi

20 października br. rozpoczęła się misja gospodarcza przedsiębiorców z naszego województwa, którzy o kontakty handlowe powalczą na Białorusi. Za wschodnią granicą lubuscy przedsiębiorcy spędzą 5 dni, w czasie których m.in. spotkają się z przedstawicielami lokalnego biznesu. Jednym z uczestników wyjazdu jest p. Stanisław Teśluk – współwłaściciel firmy Sima s.c. ze Szprotawy.
czytaj dalej

Baja Inter Cars szybka jazda i prawdziwa walka

21-23 października w okolicy Szprotawy i Żagania odbył się Rajd Baja Inter Cars. Warunki na trasie dały się we znaki wszystkim kierowcom pojazdów.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON