Aktualności

Najlepszy Ślusarz Ziemi Lubuskiej

Kamil Proski z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie zdobył pierwsze miejsce w XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej.
czytaj dalej

Szprotawskie przedszkolaki w Sprembergu

5 kwietnia br. grupa dzieci z Przedszkola Komunalnego nr 1 w Szprotawie wraz z opiekunami gościła w niemieckim przedszkolu „Graustein” w partnerskim mieście Spremberg. Organizatorami wyjazdu byli Jakub Boryna koordynator Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie oraz Anna Ciołka Dyrektor Przedszkola Komunalnego nr 1.
czytaj dalej

Szprotawa z misją gospodarczą do USA

Dwie szprotawskie firmy - SIMA Profile Elewacyjne Andrzej Teśluk i FULL-DESIGN Krzysztof Buchowski zakwalifikowały się do udziału w misji gospodarczej do USA/ Miami połączonej z udziałem w targach Camacol’s Hemispheric Congress.
czytaj dalej

Ruszył proces rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych

10 kwietnia rozpoczął się proces rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 do publicznych przedszkoli oraz publicznych szkół podstawowych. Potrwa do 24 kwietnia br.
czytaj dalej

Każdy pomysł jest ważny

20 kwietnia  br., w szprotawskim ratuszu, odbędzie się otwarte spotkanie dotyczące planów wykorzystania byłego budynku Klasztoru Magdalenek po jego zrewitalizowaniu, na szprotawskie Centrum Aktywności Społecznej. Burmistrz Szprotawy i Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa zapraszają organizacje pozarządowe oraz wszystkie osoby zainteresowane.  Początek godz. 13.30, Sala Posiedzeń (II piętro).
czytaj dalej

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne.

Zawody Strzeleckie

Drużyna ZP LOK w Szprotawie zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju Województwa Lubuskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. 
czytaj dalej

Eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

W czwartek, 6 kwietnia br., na scenie Szprotawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 69 recytatorów z powiatu żagańskiego, w ramach powiatowych eliminacji do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
czytaj dalej

Rocznica katastrofy smoleńskiej

W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej oddajemy hołd wszystkim ofiarom. 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska.
czytaj dalej

Informacja o przetargu

Burmistrz Szprotawy informuje o sprzedaży w drodze przetargu ofertowego nieograniczonego składników rzeczowych majątku ruchomego stanowiących własność Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON