Aktualności

Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 24 lutego br., o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Strażnicy kontrolują, czym palimy w piecach

Funkcjonariusze szprotawskiej Straży Miejskiej prowadzą w całej gminie zintensyfikowane kontrole mające na celu wyeliminowanie palenia różnego rodzaju śmieci w piecach, zwłaszcza plastikowych butelek i folii.
czytaj dalej

O Szprotawie w Gazecie Regionalnej

Realizując zadanie w zakresie prawa obywateli do dostępu do informacji publicznej dotyczącej działań podejmowanych przez samorząd Burmistrz Szprotawy w roku bieżącym podjął decyzję o współpracy z Gazetą Regionalną.
czytaj dalej

Klub Komedii

22 lutego br., o godz. 18.30 Szprotawski Dom Kultury zaprasza miłośników improwizacji kabaretowej na pierwsze, pilotażowe spotkanie  z  "Klubem Komedii". 
czytaj dalej

V Posiedzenie Rady Gospodarczej

13 lutego br., odbyło się V posiedzenie Rady Gospodarczej Gminy Szprotawa, w całości poświęcone organizacji szprotawskich targów edukacji i pracy.
czytaj dalej

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
czytaj dalej

Popisowy koncert wirtuozów

Po raz kolejny młodzi adepci sztuki gry na fortepianie z całego kraju wystąpią na Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej, który odbywa się w salach Żagańskiego Pałacu Książęcego.
czytaj dalej

72. rocznica zakończenia działań wojennych

14 lutego tego roku mija 72. rocznica zakończenia działań wojennych w Szprotawie. W tym dniu oddajemy cześć Wszystkim, którzy podczas II wojny światowej zginęli walcząc o wolność naszego miasta i Polski.
czytaj dalej

Nowe mieszkania przy Jesionowej

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha oraz Prezes Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące budowy i możliwości ubiegania się o mieszkanie w budynku wielorodzinnym w Wiechlicach przy ulicy Jesionowej 2. Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r., o godz. 17.00 w Szprotawskim Domu Kultury przy ul. Mickiewicza 1.
czytaj dalej

Uwaga! Strzelania na poligonie

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 13 lutego – 19 lutego 2017 r. – Żagań na terenie JW 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej w następujących terminach:
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON