Aktualności

Zawody wędkarskie

W niedzielę, 22 maja 2016 roku w Wiechlicach po raz kolejny odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Małych Elektrowni Wodnych. Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Pan Andrzej Śnieć, który w zaciekłym boju pokonał Lesława Bykowskiego (II miejsce) oraz Mirosława Jankowiaka (III miejsce).
czytaj dalej

Badanie struktury gospodarstw rolnych

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze informuje, iż w dniach od 1czerwca do 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).
czytaj dalej

Koniec pierwszego etapu konsultacji społecznych

Koniec pierwszego etapu konsultacji społecznych

Zakończyły się trwające miesiąc czasu konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji miasta Szprotawy. Ich przebieg obrazuje informacja podsumowująca.  
Konsultacje społeczne dotyczyły projektów uchwał w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Szprotawa oraz określenia zasad wyznaczania składu i zasad działania Komitetu Rewitalizacji Gminy Szprotawa. Konsultacje prowadzone były w formie spotkania otwartego w dniu 20.04 br., debaty publicznej, która odbyła się 04.05 br. Istniała również możliwość wniesienia swoich uwag i propozycji za pomocą specjalnych formularzy, które dostępne były na stronie internetowej gminy (Biuletyn Informacji Publicznej) oraz w Biurze Obsługi Rady Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
Udział społeczeństwa w konsultacjach był niski.
 

Uwaga przedsiębiorcy

Przypominamy wszystkim przedsiębiorcom korzystającym z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, że 31 maja 2016 r. (wtorek) upływa termin uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń w 2016 roku.
czytaj dalej

ZGŁOŚ ZADANIE DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Trwa trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego. Do końca lipca mieszkańcy mają czas na składanie propozycji zadań do realizacji. We wrześniu odbędzie się głosowanie. Bieżący stan realizacji mozna monitorować w zakładce "DLA MIESZKAŃCÓW".
czytaj dalej

Uczniak w Halle

Od kilku lat zawodnicy Uczniaka startują  w  najlepiej obsadzonym mityngu rzutowym w Halle. Tegoroczny odbył się  21 i 22 maja. W  dwudniowych zmaganiach uczestniczyło 5 zawodników Uczniaka, osiągając  bardzo dobre wyniki. W rzucie dyskiem 1,75 kg Oskar Stachnik 98 zajął  bardzo dobre III miejsce z wynikiem 59.03.
czytaj dalej

NAJPIĘKNIEJ RECYTUJĄ W ZESPOLE SZKÓŁ W WIECHLICACH

Magdalena Ciołka (SP  Wiechlice) oraz Emilia Frątczak (Filia Siecieborzyce) – jedyne reprezentantki naszej gminy- otrzymały wyróżnienie na wojewódzkich eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
czytaj dalej

Informacja o posiedzeniach Komisji RM

23 i 24 maja 2016 r. w Biurze Rady Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędą się  posiedzenia Komisji Rady Miejskiej.
czytaj dalej

Komunikat o sesji

W środę, 25 maja 2016 r., o godz. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXVII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie. Publikujemy porządek posiedzenia:  
czytaj dalej

Szkoła muzyczna odkrywa talenty

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szprotawie zaprasza wszystkie dzieci, które chcą kształcić się muzycznie na badanie własnych predyspozycji. Badanie predyspozycji muzycznych odbędzie się w siedzibie PSM I stopnia w Szprotawie w następujących terminach: 
  • 23 maja 2016r. od godz. 16.00 – cykl 6-letni (dzieci w wieku  5 – 10 lat) 
  • 24 maja 2016r. od godz. 16.00 – cykl 4-letni (dzieci w wieku 8 – 16 lat)
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON