Aktualności

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie

Informacja dla rolników

Zapraszamy zainteresowanych rolników do skorzystania z odpłatnej pomocy pracownika Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Żaganiu, przy wypełnianiu wniosków na dopłaty bezpośrednie za rok 2017.
czytaj dalej

Konkurs ofert rozstrzygnięty

W piątek, 17 marca br. rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie:
  • ochrony i promocji zdrowia - przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym (Zarządzenie Nr 0050/13/2017 Burmistrza Szprotawy z dnia 7 lutego 2017 r.);
  • wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu (Zarządzenie Nr 0050/13/2017 Burmistrza Szprotawy z dnia 7 lutego 2017 r.).
 
Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej do pobrania.
czytaj dalej

Wyśpiewała zwycięstwo

Uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Magdalena Kowalczyk z klasy I C zwyciężyła w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.
czytaj dalej

Finał Szprotawskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

W poniedziałek, 13 marca br. zakończyły się zmagania siatkarzy Szprotawskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozgrywanej o Puchar Burmistrza Szprotawy w sezonie 2016/ 2017.
czytaj dalej

Mistrz ortografii z ZS w Wiechlicach

Julian Roszak ze szkoły podstawowej w Wiechlicach zajął II miejsce w kategorii klas V w Międzypowiatowym Konkursie Ortograficznym „Złote Pióro”.
czytaj dalej

Uczniowie „Jedynki” najlepszymi informatykami w województwie

Gracjan Pasik z III A gimnazjum oraz Kacper Jezierski z VI B szkoły podstawowej, jako jedyni w naszym województwie uzyskali wysokie noty oraz wyróżnienie w XI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.
czytaj dalej

Wiosna, wiosna!

„Dzisiaj rano niespodzianie…Zapachniało, zajaśniało, wiosna, wiosna, ach to ty”. Wczoraj powitaliśmy pierwszy, astronomiczny dzień wiosny, a dzisiaj 21 marca obchodzimy początek wiosny kalendarzowej.
czytaj dalej

Polsko-niemiecka współpraca w Klubie Abstynenta

W środę, 15 marca br., w Sprembergu odbyło się polsko-niemieckie spotkanie osób uzależnionych. Uczestnicy zapoznali się ze strukturami instytucji wspomagających uzależnionych w Niemczech i w Polsce oraz podzielili się doświadczeniami w zwalczaniu nałogów.
czytaj dalej

Święto "DWÓJKI"

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie obchodzi jubileusz 70-lecia swego istnienia. Placówka w tym okresie wykształciła wielu absolwentów, którzy przynieśli zaszczyt i chlubę szkole.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON