Logo: Szprotawa

Aktualności

Współpraca z Gevelsbergiem trwa w najlepsze

W poniedziałek, 7 października br., gościliśmy w   ratuszu Państwa Ingrid i Manfereda Bruzek z niemieckiego miasta Gevelsberg.
czytaj dalej

Bieg Dziadoszan – zamknięcie ulic

12 października br., na ulicach Szprotawy zostanie zorganizowany XXIX Bieg Dziadoszan - Szprotawska 10. Na czas biegów ulice, którymi przebiegają trasy zostaną wyłączone z ruchu kołowego.
czytaj dalej

Działania proekologiczne w Parku Słowiańskim

16 listopada 2019 r., w godzinach 10:00-12:00 nieformalna grupa działaczy społecznych o nazwie Geocaching Szprotawa organizuje porządkowanie części terenu Parku Słowiańskiego w Szprotawie. Planowane jest zebranie śmieci drobnych i wielogabarytowych z terenów zielonych.
czytaj dalej

Powietrze w mieście monitorowane

Gmina Szprotawa zakupiła w br. sensor jakości powietrza, który zamontowano na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie przy ul. Kopernika 23.
czytaj dalej

Witków drugą najpiękniejszą lubuską wsią!

Nasz Witków zdobył drugie miejsce w jubileuszowej 10. edycji konkursu na Najpiękniejszą Wieś Lubuską. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w hotelu Grape Town w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Utrudnienia w ruchu i parkowaniu na cmentarzu

W poniedziałek, 7 października br. ruszają prace przy budowie wewnętrznej drogi dojazdowej do cmentarza (zjazd z ulicy Warszawskiej).
 
czytaj dalej

Dzieci śpiewem i tańcem podziękowały naszemu szprotawianinowi za piękny prezent

- Rośnie nam wielki ekonomista – chwaliła się Pani Anna Ciołka Wicedyrektor Zespołu  Przedszkolnego, kiedy 6-letni Alan bezbłędnie przeczytał wartość promesy przekazanej przez Pana Marcina Jabłońskiego Członka Zarządu Województwa Lubuskiego. Wielocyfrowa kwota to aż 1,2 miliona złotych, która przeznaczona zostanie na termomodernizację budynku przedszkola przy Rolnej od lat czekającego na doinwestowanie.
czytaj dalej

Mamy środki na termomodernizację SzWiKu

Dzięki dofinansowaniu unijnemu siedziba spółki SzWiK przejdzie kompleksową termomodernizację. W czwartek, 3 października Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński wręczył promesę w wysokości 849 tysięcy złotych na realizację zadania.
czytaj dalej

Uchwały dla trzeciego sektora – skonsultuj!

Burmistrz Szprotawy ogłasza adresowane do organizacji pozarządowych konsultacje przepisów prawa miejscowego, które potrwają od 4 do 11 października 2019 r.
czytaj dalej

Wszystkiego najlepszego dla 100-letniej szprotawianki

W otoczeniu rodziny i najbliższych pani Irena Tomaszewska ze Szprotawy świętowała, 1 października, swoje setne urodziny. Z życzeniami, kwiatami oraz prezentem odwiedzili szanowną jubilatkę Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz Wiceprzewodniczący Rady Andrzej Skawiński.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 243

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa