Aktualności

OCZYSZCZANIE RZEKI SZPROTAWA

Trwają prace związane z konserwacją koryta rzeki Szprotawa. Bieżące utrzymanie tego cieku wodnego we właściwym stanie technicznym ma istotne znaczenie dla ograniczenia zagrożenia powodziowego. Koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi 33,9 tys. zł.
czytaj dalej

DOFINANSOWANIE NA ASYSTENTA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Nasza gmina otrzymała 100% dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł  z Funduszu Solidarnościowego w ramach tegorocznej edycji programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.
czytaj dalej

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA 100-LETNIEJ SZPROTAWIANKI

W otoczeniu rodziny i najbliższych Pani Marta ze Szprotawy świętowała swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym dniu szanowną jubilatkę odwiedził burmistrz Mirosław Gąsik, który w imieniu całej szprotawskiej społeczności złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz wręczył bukiet kwiatów i upominek.
czytaj dalej

GRAMY RAZEM DLA ULI

Burmistrz Mirosław Gąsik, Dyrektor SzDK oraz szprotawscy radni zapraszają w najbliższą niedzielę, 15 stycznia br., o godz. 16.00 do Szprotawskiego Domu Kultury na niezwykły koncert charytatywny, którego bohaterami będą Ula Senger i jej dwójka wspaniałych dzieci z Siecieborzyc.  
czytaj dalej

POWIATOWY KONSERWATOR ZABYTKÓW ROZPOCZĄŁ PRACĘ

Z początkiem nowego 2023 roku pracę rozpoczął Powiatowy Konserwator Zabytków. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy Wojewodą Lubuskim a Powiatem Żagańskim, na podstawie którego części zadań Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków realizowanych będzie w strukturach starostwa.
czytaj dalej

SZPROTAWSKIE SZKOŁY OCENIONE PRZEZ KURATORA OŚWIATY

12 stycznia br. w szprotawskiej Jedynce gościła Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty. W spotkaniu, podczas którego omówiono wnioski i rekomendacje wynikające z analizy wyników egzaminu ósmoklasisty, wzięli udział Zastępczyni Burmistrza Dorota Grzeszczak oraz dyrektorzy wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
czytaj dalej

BIERNATÓW JUŻ Z DROGĄ ASFALTOWĄ!

Zakończyły się prace związane z I etapem budowy drogi w Biernatowie. To ogromne ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców, dla których droga ta stanowi jedyny dostęp do zabudowań mieszkalnych i gospodarstw. Finansowo przedsięwzięcie wsparło Nadleśnictwo Szprotawa.
czytaj dalej

POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW BĘDZIE DYŻUROWAŁ W SZPROTAWIE

Począwszy od lutego br. w Szprotawie będzie regularnie dyżurował Powiatowy Rzecznik Konsumentów.
czytaj dalej

mLegitymacja emeryta-rencisty

Zapoznaj sie z materiałami informacyjnymi kampanii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pn. mLegitymacja emeryta-rencisty.
czytaj dalej

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W środę, 11 stycznia 2023 r.. o godz. 9.00, w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.

 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 395

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON