Aktualności

5. KWIETNIA OTWIERAMY PARK HENRYKOWSKI

W piątek, 5 kwietnia br., o godz. 18.00 zapraszamy na wielkie otwarcie Parku Henrykowskiego! W programie występy 2's Band oraz Dj Salis, a także uroczyste odpalenie neonu „I LOVE SZPROTAWA”.
czytaj dalej

PLAC ZABAW "Zamek na Podgrodziu” CZEKA NA NAJMŁODSZYCH SZPROTAWIAN

Już dzisiaj, tj. we wtorek, 2 kwietnia br., o godz. 16.00 burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami na wielkie otwarcie placu zabaw "Zamek na Podgrodziu"!
 
czytaj dalej

PRZYGOTUJ SIĘ DO GŁOSOWANIA W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

Chcesz głosować 7 kwietnia w wyborach samorządowych, mieszkasz w Gminie Szprotawa, ale nie posiadasz zameldowania lub masz tylko zameldowanie na pobyt czasowy – złóż wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania.
czytaj dalej

REMIZA STRAŻACKA W LESZNIE GÓRNYM GOTOWA – TO NIE ŻART!

Poniedziałek Wielkanocny to tradycyjny Śmigus Dyngus. W ten dzień radości i oblewania się wodą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie Górnym chwalą się nowym budynkiem remizy, wyremontowanym dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. To także wielki sukces szprotawskich radnych zaangażowanych w ten projekt, są to radni Halina Sawa oraz Władysław Sobczak.
czytaj dalej

ZIELONO MI, SZMARAGDOWO!

A pogoda rozśpiewana… Przy wielkanocnym stole cieszymy się obecnością i rozmowami z naszymi  ukochanymi bliskimi i przyjaciółmi. Zróbmy nam wszystkim radość i skorzystajmy z zaproszenia burmistrza Mirosława Gąsika do spacerów po naszej pięknej Szprotawie.
czytaj dalej

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
czytaj dalej

DZIEJE SIĘ W LESZNIE GÓRNYM! Szkoła przywdziewa nową szatę, ruszyła budowa sali sportowej

Trwają prace przy unowocześnianiu bazy oświatowej w Lesznie Górnym. W ostatnich tygodniach wykonano najbardziej widoczną część związaną z dociepleniem i zmianą kolorystyki elewacji budynku szkolnego. Ruszyła też budowa sali sportowej.
czytaj dalej

ŚWIETLICA W CIECISZOWIE PIĘKNIEJE

Kolejna szprotawska sala wiejska przechodzi niezwykłą metamorfozę. Tym razem remont prowadzony jest w Cieciszowie. Świetlice wiejskie to niezwykle ważne miejsca, bez których trudno wyobrazić sobie integrację społeczności lokalnej.
czytaj dalej

SZPROTAWIANIE DLA NIEPODLEGŁEJ Pomnik odsłonięty

22 marca br., w Szprotawie odsłonięto „Pomnik Niepodległej 1918”, w całości wykonany w ramach czynu społecznego przez członków Komitetu Budowy Pomnika. Uroczystość zbiegła się z zaprzysiężeniem kadetów klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie oraz otwarciem nowej hali sportowej „Olimpia”.
 
czytaj dalej

W WIELKI PIĄTEK RATUSZ CZYNNY KRÓCEJ

W Wielki Piątek, tj. 29 marca br., Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny krócej – do godziny 13.00. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 453

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON