Logo: Szprotawa

Aktualności

Łukasz Górski - sportowa duma Szprotawy

Łukasz Górski, wychowanek Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Uczniak”  w Szprotawie, w listopadzie ub.r. podczas Mistrzostw Polski U-23 w Kartuzach zdobył brązowy medal w biegach przełajowych, natomiast w grudniu z powodzeniem reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Europy w Lizbonie.
czytaj dalej

Zwrot akcyzy dla rolników

Informujemy, że od 3 lutego do 2 marca 2020 potrwa nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego. Do wniosków dołączamy faktury lub ich kopie, potwierdzone za zgodność z oryginałem, potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.
czytaj dalej

Nowe godziny odjazdów autobusów

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym rozkładem jazdy autobusów relacji Szprotawa-Zielona Góra-Szprotawa, który obowiązuje od 27 stycznia br.
czytaj dalej

Dołącz do lokalnego projektu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie zaprasza szprotawian na spotkanie rekrutacyjne do realizowanego przez siebie projektu „Aktywna integracja alternatywą na lepsze jutro”. Odbędzie się ono już 23 stycznia br., godz.13.00, w Klubie Integracji Społecznej ul. Krasińskiego 23 (parter).
czytaj dalej

Głosujmy na naszą Asię!

Asia Habich, wybitnie zdolna młoda skrzypaczka, szprotawianka, znalazła się w grupie sześciu finalistów ENEA Akademia Talentów 2019 – finał, w kategorii sztuka/ szkoła podstawowa. Teraz Asia walczy o głosy i wygraną!
czytaj dalej

Posiedzenia komisji Rady Miejskiej

Publikujemy plan posiedzeń Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie do pobrania.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 24 stycznia 2020 r., o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się XVIII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Międzynarodowa Wystawa Psów. Zgłoś swojego pupila!

Przed nami niezwykłe wydarzenie, dla wszystkich miłośników zwierząt i nie tylko. Już 16 lutego br., po raz pierwszy w Szprotawie zorganizowana zostanie  „Walentynkowa” Międzynarodowa i Krajowa Wystawa Psów Rasowych CACIB i  CAC. Patronat nad imprezą objęła Pełniąca Funkcję Szprotawy Ewa Gancarz, włączając się w jej przygotowanie.
czytaj dalej

Ruszył nabór w konkursie grantowym

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła właśnie nabór do I etapu 20 edycji Ogólnopolskiego Konkursu, w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020”. Termin składania diagnoz 16 marca godz.12.00.
czytaj dalej

Był taki dzień

12 grudnia ub.r., ze środków gminnych w CAS w Szprotawie zrealizowane zostało zadanie publiczne pn. „Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych”, w którym wzięli udział starsi i młodsi szprotawianie.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 252

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa