Aktualności

Spotkanie w ratuszu

We wtorek, 7 lutego br., burmistrz Józef Rubacha spotkał się z paniami: Edytą Broniewską - dyrektor Regionu Zachodniego Grupy Nowy Szpital i Weroniką Czesak-Kamyk - nowym Prezesem Zarządu Nowego Szpitala w Szprotawie. Rozmawiano o przyszłości szprotawskiej lecznicy.
czytaj dalej

Zaproszenie

Na poetycko - muzyczny wieczór walentynkowy, który odbędzie się 14 lutego br. zapraszają wszystkich mieszkańców: Szprotawski Dom Kultury i Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Początek godz. 17.00, sala kameralna w SzDK.
czytaj dalej

Uwaga kwalifikacja wojskowa!

Burmistrz Szprotawy informuje, że w dniach od 3 do 29 marca br., na terenie powiatu żagańskiego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.
 
czytaj dalej

Posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie

7 lutego 2017 r., o godz. 12.30 w Biurze Obsługi Rady tutejszego urzędu, odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Zakaz wchodzenia na poligon

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 06 lutego – 12 lutego 2017 r. – Żagań na terenie JW 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej w następujących terminach:
czytaj dalej

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

We wtorek, 7 lutego br., o godzinie 13.30 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Sima na Białorusi

W dniach 23-27 października 2016 r., szprotawski przedsiębiorca - Stanisław Teśluk, współwłaściciel firmy Sima s.c., wraz z innymi przedsiębiorcami z woj. lubuskiego uczestniczył w misji gospodarczej na Białoruś organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
 
 
czytaj dalej

Strażacy apelują o rozwagę!

Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców, właścicieli i zarządców obiektów o regularne usuwanie zanieczyszczeń z przewodów kominowych. Skutki pożaru sadzy mogą być bardzo poważne, a w ostatnim czasie w naszej gminie występują coraz częściej. W województwie lubuskim w okresie niecałych dwóch miesięcy doszło do około 250 pożarów sadzy w kominach.
czytaj dalej

Warsztaty w języku polskim i niemieckim

25.01.2017 r. w Zespole Szkół przy ul. Sobieskiego w Szprotawie odbyły się warsztaty na temat rozwiązywania konfliktów za pomocą rozmowy. Zajęcia były prowadzone w języku polskim i niemieckim.
czytaj dalej

Praca w wojsku

Burmistrz Szprotawy oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu zapraszają osoby zainteresowane pracą w wojsku na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w środę, 15 lutego br., o godz. 11.00, a Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON