Aktualności

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 16 września br., Komisja Rolnictwa obradowała na posiedzeniu, które odbyło się w wyremontowanej sali wiejskiej w Witkowie.
czytaj dalej

Uwaga! Strzelania na poligonie

Dowódca JW 5430 informuje, że w dniach 19 – 23.09.2016 r. na obiektach OSPWL – Żagań będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej według następującego harmonogramu:
czytaj dalej

Punkt Informacji i Wsparcia

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Gorzowie Wlkp., uruchomiło - dla mieszkańców województwa lubuskiego - Punkt Informacji i Wsparcia, w którym można uzyskać bezpłatną poradę i informację.
czytaj dalej

PRACA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zachęcamy osoby niepełnosprawne do podjęcia pracy w nowo tworzonym Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Niepodległości 10, gdzie oprócz zatrudnienia, możliwy będzie rozwój i doskonalenie, a także codzienna rehabilitacja zgodna z zaleceniami lekarskimi. 
czytaj dalej

UTW działa i zaprasza

Zarząd Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich swoich słuchaczy, seniorów i osoby niepełnosprawne, a także wszystkich którzy nie są jeszcze słuchaczami na X Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017. Jubileuszowa inauguracja odbędzie się podczas Uroczystego Otwarcia Obchodów Gminnego Tygodnia Seniora 10 października 2016 r., o godz. 17.00 w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury.
czytaj dalej

Rewitalizacja Śródmieścia priorytetem Szprotawy

O tym, że rewitalizacja miasta jest priorytetem Szprotawy zdecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szprotawie w dniu 30.08.2016 r. przyjmując Gminny Program Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023.
czytaj dalej

Mieszkańcy Szprotawy wybiorą nowe nazwy ulic

Na początku września br. weszła w życie ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.
czytaj dalej

Kulturalne pożegnanie lata

Komitet Osiedlowy nr 2 , Komitet Osiedlowy nr 3, Szprotawski Dom Kultury zapraszają  w niedzielę, 25 września na ostatnią letnią imprezę plenerową. Początek o godz. 15.00, na Błoniach Szprotawskich.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

W czwartek, 22 września br., w godz. 12.00 – 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Sygnały będą miały wyłącznie charakter ćwiczebny i po ich ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.
czytaj dalej

Światowy Dzień Sybiraka

W sobotę, 17 września burmistrz Józef Rubacha spotkał się z przedstawicielami szprotawskiego Związku Sybiraków.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON