Aktualności

Praktyki niemieckich studentów w Szprotawie

20.10.2016 r. przyjechała do Szprotawy kolejna grupa niemieckich studentek i studentów wraz z profesorem Urlich Petzold oraz doktorem Kay Mengel, aby poznać możliwości odbywania praktyk zawodowych w Szprotawie.
czytaj dalej

Spotkanie z pisarzem

21 października w szprotawskiej bibliotece z czytelnikami spotkał się znany pisarz Antoni Libera. Autor zachwycił wszystkich zebranych.
czytaj dalej

III Lubuski Sejmik Młodzieży – Radni ze szprotawskiego Liceum!

Lubuskie 2030 – region spełniający oczekiwania młodych. „Tu spełnią się moje marzenia?” to hasło tegorocznego III Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego, który odbył się 24 października br. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze. Doświadczeniem i wiedzą młodym radnym służyli radni województwa oraz członkowie zarządu województwa.
 
czytaj dalej

Ważne tematy

Nowy odcinek „Wiadomości z Ratusza” już na naszym portalu. A w nim relacja Burmistrza Szprotawy o pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy egzekucji komorniczej wobec gminy Szprotawa i odzyskaniu bezprawnie zajętych środków finansowych.  

Polsko-niemiecki projekt ekologiczny w Dolinie Rzeki Pliszki

W dniach 19-21.10.2016 r. odbyło się spotkanie wyjazdowe w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w Dolinie Rzeki Pliszki. W projekcie uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Wiechlicach oraz niemiecka młodzież z Klubu Animacji Kulturalnych Erebos ze Sprembergu. 
czytaj dalej

Ceremonia przed ratuszem w Szprotawie

Niedzielny etap kończący rajd Baja Inter Cars, choć krótki, okazał się trudny i wprowadził sporo zamieszania do klasyfikacji. Zwycięzcy fetowali sukcesy na rynku w Szprotawie.
czytaj dalej

Odznaczenia dla nauczycieli

14 października, podczas uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim  Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczyli  odznaczenia zasłużonym nauczycielom i pracownikom oświaty. Z naszej gminy zostało uhonorowanych aż 29 nauczycieli.
czytaj dalej

Posiedzenia Komisji RM

27 i 28 października br. w Biurze Obsługi Rady Urzędu Miejskiego odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Informacja

W poniedziałek, 31 października 2016 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny od godz. 8.00 do godz. 15.00.

„Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”

Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi kampanię pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina". Kampania skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami korzystając z opieki zdrowotnej.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON