Aktualności

SESJA ABSOLUTORYJNA

W piątek, 24 czerwca br. szprotawscy radni spotkali się na XXVIII sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha otrzymał absolutorium od radnych, którzy zapoznali się ze szczegółowym sprawozdaniem finansowym i z wykonania budżetu za ubiegły rok. 
czytaj dalej

Nowy odcinek Wiadomości z Ratusza

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka "Wiadomości z Ratusza", w całości poświęconemu relacji z uroczystej Sesji Rady Miejskiej z okazji 20. rocznicy podpisania umowy o stosunkach partnerskich i współpracy między Szprotawą i Gevelsbergiem, która odbyła się 18 czerwca br. w szprotawskim ratuszu. Zapraszamy!
czytaj dalej

Wizyta Wojewody Lubuskiego w Szprotawie

23 czerwca 2016 r., w naszej gminie odbyła się wizyta Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Była to pierwsza wizyta obecnie urzędującego wojewody w naszej gminie.
czytaj dalej

Uroczystość przyjęcia przedszkolaków w poczet społeczności samorządowej Szprotawy

Dnia 23 czerwca 2016r. w  szprotawskim ratuszu odbyła się organizowana corocznie uroczystość przyjęcia dzieci w poczet społeczności samorządowej Szprotawy. W uroczystości uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Komunalnych w gminie Szprotawa. Tegoroczną uroczystość uświetnił swoją obecnością Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Skawiński.  
czytaj dalej

Kurtyna wodna dla mieszkańców

Władze miasta reagują na bardzo wysokie temperatury, które będą występować w najbliższych dniach. Podobnie jak w ubiegłych latach, aby ulżyć mieszkańcom przechodzącym przez centrum miasta, ustawiona została deszczownia. Warto korzystać z możliwości ochłody.

UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

W sobotę, 18 czerwca 2016 r. z okazji 20. rocznicy podpisania umowy o stosunkach partnerskich i współpracy między Szprotawą i Gevelsbergiem, odbyła się w szprotawskim ratuszu uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Uczestniczyli w niej liczni goście, wśród których najliczniejszą grupę stanowiła delegacja z Gevelsbergu, której przewodniczył Claus Jacobi – burmistrz tego miasta. Nie zabrakło również przedstawicieli Sprembergu drugiego niemieckiego miasta partnerskiego Szprotawy na czele z burmistrz Christine Herntier oraz z włoskiej Butery na Sycyli – miasta współpracującego z Gevelsbergiem. 
czytaj dalej

Uwaga Przedsiębiorcy - misja gospodarcza na Białoruś

W październiku br. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego planuje organizację misji gospodarczej, tj. wyjazdu przedsiębiorców na spotkania biznesowe z białoruskimi przedsiębiorcami do Homla na Białorusi.
Jeżeli są Państwo zainteresowani handlem (import/ eksport) lub inwestycjami na Białorusi oraz uczestnictwem w wyjeździe, zgłoszenia wraz z  informacją dotyczą branży białoruskiej, w ramach której chcieliby Państwo podjąć współpracę należy dokonać u Pana Daniela Chaleckiego, tel. +48 68 4565 487, e-mail. Na spotkaniu z przedstawicielami obwodu homelskiego zostanie ustalony program oraz branże, z którymi lubuscy przedsiębiorcy mogliby nawiązać współpracę, a przekazane uwagi i informacje pozwolą najlepiej dopasować wyjazd do oczekiwań przedsiębiorców. 
 
Zgłoszenia należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 24.06.2016 r.

VI Rodzinny Turniej Siatkówki Plażowej

10 lipca 2016 r., o godz. 10.00 na Basenie Miejskim w Szprotawie odbędzie się VI Turniej Rodzinny Siatkowej Piłki Plażowej o puchar Burmistrza Szprotawy.
czytaj dalej

Zosia mistrzem kaligrafii w województwie

11 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze odbył się wernisaż, na którym wręczono dyplomy i nagrody przyznane w wojewódzkim konkursie „Mistrz kaligrafii”. Główną nagrodę w kategorii szkół podstawowych otrzymała uczennica klasy IVB Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie - ZOSIA STELMACH. Wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych komisja przyznała SARZE SZKIRPAN, uczennicy klasy IIB Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Szprotawie.
czytaj dalej

RODZINNE ZAWODY KAJAKOWE - DNI SZPROTAWY 2016

W sobotę, 18 czerwca 2016 r. w ramach Dni Szprotawy 2016 odbyły się Rodzinne Zawody Kajakowe na kanale przy elektrowni wodnej na rzece Bóbr w Szprotawie. Dla wielu mieszkańców oraz przybyłych gości była to wspaniała okazja do popływania kajakiem.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON