Aktualności

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Już jutro, 28 września odbędzie się planowane spotkanie z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami. Początek o godz. 13.30, w sali posiedzeń tut. urzędu (ratusz, II piętro).
czytaj dalej

Niemieckie Studentki w Szprotawie

W dniu 22.09.2016 odbyło się u Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy i jego zastępcy Pawła Chylaka spotkanie w sprawie praktyk niemieckich studentek z Uniwersytetu z Cottbus w szprotawskich placówkach oświatowo-wychowawczych. Studentki odbędą w naszym mieście 6 miesięcy praktyk z zakresu pracy socjalnej z dziećmi i młodzieżą.
czytaj dalej

WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY

22 września 2016 r. w Zespole Szkół w Szprotawie przy ul. Sobieskiego 58 odbyły się warsztaty pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratowników medycznych z 11. Batalionu Dowodzenia z Żagania.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W związku z wyjazdem w delegację, Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami w poniedziałek, 26 września 2016 r. W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie zastępca burmistrza Paweł Chylak.

Z Babimostu do Hiszpanii! Wypełnij ankietę!

Lwów, Londyn, a może Oslo? Dokąd polecimy z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost? Na regionalnych stronach Gazety Wyborczej (Zielona Góra, Gorzów Wlkp.) ruszyła ankieta internetowa, w której Lubuszanie mogą wypowiedzieć się na temat oczekiwanych kierunków latania z Babimostu. Ankieta to pięć pytań, których wypełnienie zajmie dosłownie minutę. Zapraszamy do udziału! Głosy można oddawać do końca września.
czytaj dalej

„Z książką na walizkach”

W piątek, 23 września br. na placu przed Ratuszem w Szprotawie odbył się finał XI Lubuskiego Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn. „Z książką na walizkach”. 
czytaj dalej

Posiedzenia komisji RM

26-27 września w Biurze Rady Miejskiej odbywać będą się posiedzenia  Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Uwaga przedsiębiorcy

Przypominamy wszystkim przedsiębiorcom korzystającym z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, że 30 września 2016 r. (piątek) upływa termin uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń w 2016 roku.
czytaj dalej

Radni obradują

We wtorek, 27 września 2016 r., o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXXII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie. Publikujemy porządek posiedzenia.
czytaj dalej

XIV Święto Ziemniaka w Sierakowie

W sobotę, 24 września, o godz. 15.30 na polanie sierakowskiej zapłonie ogromne ognisko. Każdy, kto skorzysta z zaproszenia na powitanie poczęstowany zostanie pieczonym ziemniakiem.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON