Aktualności

Zaproszenie na konferencję prasową

W piątek, 8 lipca 2016 r., o godz. 12.00, w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się konferencja prasowa dot. uruchomienia przez Burmistrza Szprotawy i SZWiK we współpracy z WFOŚiGW instrumentu wsparcia finansowego pn. „EKO SZPROTAWA” umożliwiającego Mieszkańcom Szprotawy znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej wykonania podłączenia do kanalizacji sanitarnej.
czytaj dalej

Zakłócenia w dostawie wody

Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informują , że w związku z usuwaniem awarii na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Młynarskiej w Szprotawie w nocy z dnia 04.07.2016 r. na 05.07.2016 r., od godz. 24:00 do godz. 6:00 mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody do mieszkańców miejscowości: Szprotawa, Biernatów, Bobrowice, Cieciszów, Dziećmiarowice, Henryków, Kartowice, Leszno Górne, Nowa Kopernia, Pasterzowice, Polkowiczki, Rusinów, Sieraków, Szprotawka, Wiechlice.
czytaj dalej

Porozmawiajmy o projekcie Gminnego Programu Rewitalizacji

Burmistrz Szprotawy informuje o rozpoczęciu i zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023.
czytaj dalej

Fotogaleria Dni Szprotawy 2016

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z najważniejszego wydarzenia w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy.
czytaj dalej

Spotkanie dla przedsiębiorców

30 czerwca br., w Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze przy ul. Reja 6, od godz. 10:00 zapraszamy przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie rozwoju eksportu i inwestycji za granicą dla przedsiębiorstw z województwa lubuskiego. Spotkanie organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.
czytaj dalej

ABSOLUTORYJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

24 czerwca br. odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie VII kadencji samorządu gminnego. Obszerny porządek obrad  oprócz stałych punktów określonych w Statucie Gminy zakładał m.in. wręczenie Medali za Zasługi dla Gminy Szprotawy, rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Szprotawy sprawozdania finansowego, informacji o stanie mienia gminy za 2015 rok, a także sprawozdania z realizacji projektu pn.: „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”, informację o przygotowaniu jednostek z terenu naszej gminy do skupu zbóż i rzepaku ze zbiorów bieżącego roku, informację o realizacji inwestycji w gminie oraz 11 projektów uchwał.
czytaj dalej

NIECODZIENNA WIZYTA

Wojewoda Lubuski gościł w Zespole Szkół w Wiechlicach.
czytaj dalej

Nowa Kopernia prosi o ważne głosy!

Bardzo wysoko notowane jest zainicjowane przez Panią Sołtys Nowej Koperni zadanie zgłoszone do konkursu w ramach akcji międzynarodowego koncernu NIVEA.  Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do oddania chociaż jednego głosu na inicjatywę, która może pomóc w lokalizacji wspaniałego placu zabaw.
czytaj dalej

Festiwal Ziemia i Pieśń z gwiazdami

Zapraszamy serdecznie na 24. Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń", który odbędzie się 1-3 lipca 2016 r. w parku przy SzDK. W tegorocznej edycji podczas trzech koncertów przeglądowych wystąpią 42 zespoły, to jest prawie 600 osób. 
czytaj dalej

SESJA ABSOLUTORYJNA

W piątek, 24 czerwca br. szprotawscy radni spotkali się na XXVIII sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha otrzymał absolutorium od radnych, którzy zapoznali się ze szczegółowym sprawozdaniem finansowym i z wykonania budżetu za ubiegły rok. 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON