Aktualności

Kolorowe wędrówki

Dnia 13 kwietnia 2016 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół „Od Kopernika do Korczaka” w Szprotawie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego: pt. „Turystyka, poznawanie i popularyzacja walorów turystycznych polskich Sudetów – edukacja turystyczna dzieci i młodzieży połączona z profilaktyką uzależnień”, z terminem realizacji zadania w okresie 26.05 – 28.05.2016 r.
czytaj dalej

Konsultacje społeczne w sprawie planowanych linii komunikacyjnych

Od 19 kwietnia 2016 r. do 9 maja 2016 r. odbywać się będą konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Szprotawa w sprawie planowanych linii komunikacyjnych w Gminie Szprotawa.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W związku z nieobecnością zastępcy burmistrza Pawła Chylaka, do końca miesiąca kwietnia nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych.
czytaj dalej

Poniedziałkowe spotkania z mieszkańcami

Dzisiaj, 18 kwietnia z powodu pilnego wyjazdu burmistrza odwołane są cotygodniowe spotkania z mieszkańcami.
czytaj dalej

„500bus"

Dziś nasi mieszkańcy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące otrzymania świadczenia wychowawczego „500+”. „500bus” wraz z przedstawicielami z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili Szprotawę służąc mieszkańcom swoją wiedzą.
czytaj dalej

Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej za nami…

Dziesięciu uczestników z pięciu szkół województwa lubuskiego 14 kwietnia 2016 roku stanęło do rywalizacji o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej 2016 roku. Organizatorem konkursu od osiemnastu lat jest Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie we współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze.  Patronat nad konkursem od lat sprawuje Lubuski Kurator Oświaty.
czytaj dalej

Posiedzenie Komisji Rady Miejskiej

19 kwietnia 2016 r., o godz. 16.00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Szprotawie. 
czytaj dalej

Nadzwyczajna sesja RM

We wtorek, 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 17.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Wyśpiewała nagrodę

8 kwietnia 2016 r. uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie: Kornelia Bielińska, Weronika Bejman i Kamila Wiśniewska brały udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Kornelia Bielińska uczennica klasy II liceum została również nominowana do kwalifikacji w drodze konkursu nagrań na Przegląd Finałowy we Włocławku.
Kornelia pielęgnuje swój talent pod czujnym okiem absolwentki naszej szkoły Katarzyny Kucharz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zrewitalizujmy Szprotawę – twój głos jest ważny!

Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji oraz powołanie Komitetu Rewitalizacji to jedne z pierwszych działań jakie gmina musi podjąć, aby przystąpić do rewitalizacji miasta Szprotawy.       
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON