Aktualności

„Podwórko NIVEA 2016” dla Nowej Koperni

Sołtys i mieszkańcy Nowej Koperni proszą o wsparcie i oddanie ważnych głosów w akcji „Podwórko NIVEA 2016”.  Do powstania takiego placu zabaw w naszej okolicy wymagany jest jedynie wysoki wynik głosowania. Głosowanie odbywa się poprzez rejestrację kont e-mail, które stają się aktywne do oddawania głosu raz dziennie.
czytaj dalej

Najlepsi matematycy są w SP1 w Szprotawie

Z radością informujemy, że klasa VI A ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie pod opieką Pani Beaty Krawczyk zajęła I miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim w Konkursie Matematycznym „Matematyka Bez Granic”, pokonując 67 innych klas. W skali całego kraju uplasowała się na zaszczytnym II miejscu, wyprzedzając 275 klas.
 
Konkurs "Matematyka Bez Granic" to wyjątkowy konkurs, gdyż startują w nim całe klasy. Jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim umiejętności współpracy, podział zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Mają zróżnicowany stopień trudności, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Komornik staje się sławny

Echa działań prowadzonych wobec gminy przez komornika Michała S. zataczają coraz większy krąg. Sprawą interesują się już nie tylko lokalne media. Ostatnio ukazał się artykuł w wydaniu gazetowym i internetowym najstarszego poznańskiego dziennika ukazującego się pn. GŁOS WIELKOPOLSKI. 
czytaj dalej

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Akcje wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Szprotawa zostaną przeprowadzone w terminie: od 13.05.2016 r. do 15.05.2016 r.
czytaj dalej

Sukces siatkarzy ze szprotawskiej Jedynki

W sobotę, 7.05.2016r. w Gubinie reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie wzięła udział w finale wojewódzkim minisiatkówki rozgrywanym o puchar KINDER+SPORT. W turnieju spotkało się 12 drużyn z Gubina, Sulechowa, Drezdenka, Gorzowa Wlk., Zbąszynka, Nowej Soli, Sulęcina oraz Szprotawy.
czytaj dalej

71 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Szprotawie

8 maja 2016 r. na cmentarzu w Szprotawie, przed „Grobem Nieznanego Żołnierza„ odbyła się uroczystość z okazji 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Szprotawy, zastępca burmistrza, przewodniczący Rady Miejskiej, z-ca przewodniczącego rady, radni rady miejskiej oraz młodzież szkolna i harcerze.
czytaj dalej

Ogłoszenie o złożonej ofercie

Dnia 10 maja 2016 r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej złożyło ofertę realizacji zadania publicznego: pt. „Warsztaty profilaktyczno - twórcze”, z terminem realizacji zadania w okresie 24.05 – 24.07.2016 r.
czytaj dalej

Gminne Obchody Dnia Strażaka

W piątek, 6 maja br., świętowaliśmy Gminne Obchody Dnia Strażaka w Borowinie. Uroczystości rozpoczęły się w kościele p.w. św. Bartłomieja w Borowinie, gdzie ks. Kapelan Strażacki Przemysław Kaminiarz odprawił mszę w intencji wszystkich strażaków. Następnie z akompaniamentem Szprotawskiej Orkiestry Dętej odbył się przemarsz pododdziałów, pocztów sztandarowych, władz samorządowych,
powiatowych i wszystkich gości zaproszonych na główne uroczystości, które odbyły się na placu przed remizą w Borowinie.
 
Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha przywitał zaproszonych gości. Po czym Dowódca uroczystości druh Jan Marszałek złożył meldunek do druha Prezesa Jana Chmielewskiego o gotowości do rozpoczęcia uroczystości zbiórki z okazji "Gminnych Obchodów Dnia Strażaka”. Burmistrz podziękował strażakom za ich trud i zaangażowanie w niesienie pomocy innym oraz życzył, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji  i społecznego uznania.
 
Z okazji gminnych obchodów Dnia Strażaka zostały wręczone medale i odznaki, które otrzymali:
Złotym medal za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony:
druh Ryszard Drewniak
Brązowym Medalem za zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni
druh Józef Rubacha
druh Paweł Chylak
druh Jacek Stępień
druhna Marta Wojtkowiak
Odznaką Strażak Wzorowy zostali wyróżnienieni:
druh Stanisław Grędadruh Sławomir Gręda
Srebną odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zostali wyróżnieni:
druh Dominik Augustyniak
druh Piotr Dubiel
druh Eryk Habowski
druh Szymon Sobolewski
Brązową  odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zostali wyróżnieni:
druhna Patrycja Biernacka
druhna Zuzanna Knap
druhna Maja Firuta
druhna Hanna Załęska
 
W trakcie uroczystości nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu pożarniczego marki Peugeot Boxer IUVO CARS wraz ze sprzętem pożarniczym. Kluczyki na ręce Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Browinie Pana Damiana Becli wręczył burmistrz Józef Rubacha oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Jan Chmielewski.
Zakup lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego Peugeot Boxer IUVO CARS dla OSP Borowina został dofinansowany ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych, za pośrednictwem Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubuskiego, dotacji Samorządu Gminnego, darowizny Kółka Rolniczego w Borowinie oraz wkładu własnego OSP na wartość 162 324 zł.
 
Na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem Pana Lucjana Cybulskiego został przekazany zestaw ratownictwa medycznego PSP – R1, który ufundował i wręczył Dyrektor Regionalnego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zielonej Górze Krzysztof Pawlak.
 
Podczas uroczystości ślubowanie wstąpienia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej złożyli uczniowie klasy technikum mechanicznego z innowacją pożarniczą przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Wręczenia Aktów Ślubowania dokonał Prezes oddziału Zarządu Powiatowego dh Jan Chmielewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie Pan Andrzej Skawiński. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Życzenia

Z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej składam wszystkim pracownikom służb komunalnych w Gminie Szprotawa serdeczne życzenia: zdrowia, radości oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Życzę, by każdy dzień tak wyspecjalizowanej i odpowiedzialnej pracy przynosił zadowolenie i satysfakcję oraz był źródłem motywującym do osiągnięcia wszystkich założonych sobie celów.
 
Jednocześnie dziękuję za Państwa pracę i wysiłek włożony w sprawne funkcjonalnie obiektów komunalnych w naszej gminie. 
 
                                                                                                       Józef Rubacha
                                                                                                    Burmistrz Szprotawy

Koncert wielkiego serca

W niedzielę, 8 maja 2016 r., w Szprotawskim Domu Kultury spotkali się ludzie dobrego serca, aby wspomóc leczenie dwóch sióstr  z Wiechlic: Malwinki i Michalinki Kolman. Udało na się zebrać kwotę 5670, 99 zł.
 
Pełen niespodzianek koncert rozpoczęli wspólną przemową Burmistrz Szprotawy i dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury, dziękując wszystkim za przybycie i wrażliwość na los chorych dzieci. Pierwszy popis, przeniósł publiczność w lata 70 i atmosferę filmu „Gorączka sobotniej nocy” - zatańczyli: zespół Rampa oraz dyrektorki ze szprotawskich przedszkoli i szkoły. Owacje jakie zgotowała publiczność po tym występie, zachęciła jeszcze bardziej kolejnych wykonawców. Zobaczyliśmy taniec piratów i taniec afrykański, w wykonaniu zespołu Rampa i tancerzy: Jadwigi Zarzecznej-Rosół, Małgorzaty Miszczak, Anny Ciołki, Teresy Zimy, Józefa Rubachy, Andrzeja Skawińskiego i Piotra Piotrowskiego. Następne były skecze z kabaretu Dudek, które roześmiana publiczność przyjęła z wielką aprobatą. W rolę kabareciarzy wcielili się: Józef Rubacha, Władysław Sobczak, Krzysztof Witulski, Jan Szymczak i Maciej Pachurka. W finale pan burmistrz z małżonką Bogusławą Rubacha i z towarzyszeniem zespołu Rampa, zatańczyli pięknego walca wiedeńskiego. Nie obyło się bez bisu. Koncert zakończyły podziękowania, składane przez pana burmistrza, płynące w stronę wszystkich uczestników i organizatorów. Podziękowania płynące w stronę widowni, darczyńców i licytujących. Podziękowania złożył również wzruszony tata dziewczynek wręczając przy tym pięknie ozdobioną laurkę. Zawiśnie ona w SzDK, jako pamiątka po wspaniałych chwilach.
Celem koncertu było zebranie pieniędzy na leczenie dziewczynek. Można było wylicytować m.in. koszulkę i kalendarz Falubazu, zaproszenie na wyjątkowy koncert Ani Wyszkoni w Klubie Wojskowym 11LDKPanc (które osobiście wręczył pan ppłk Dariusz Lesiuk), muffinki podarowane przez Kamilę Niemiec z Domowej Cukierenki (te wylicytował wiceburmistrz Paweł Chylak i wręczył je dzieciom z zespołu Rampa), koszulkę Stelmetu z autografami, obrazy pani Danieli Pluskota, a także wiele innych przedmiotów. Była z nami Fundacja Spełnienie, na ich stanowisku, każde dziecko mogło wykonać własnoręcznie zaprojektowaną przypinkę.
Na zakończenie, mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę. Pan Zbigniew Czmuda, który nie mógł być na koncercie, przekazał zaproszenie dla całej rodziny Państwa Kolman, na  weekendowy pobyt w Pałacu Wiechlice.
 
Ogromne dziękuję kierujemy do wszystkich obecnych i nieobecnych,  którzy wsparli tę akcję.
 
 

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON