Aktualności

MARCOWA SESJA RADY MIEJSKIEJ

W ostatni dzień marca br. radni spotkali się na XXIV sesji Rady Miejskiej w Szprotawie. Podczas obrad, radni  zapoznali się z informacjami na temat realizacji: inwestycji i remontów w gminie w I kwartale 2016 roku, Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w 2015 roku, programu współpracy Gminy Szprotawy w 2015 roku z organizacjami pozarządowymi, pracy Zespołu Interdyscyplinarnego w 2015 roku.
czytaj dalej

Nowe nasadzenia na placu koło Ratusza

Informujemy Państwa, że drzewa rosnące na placu przed Urzędem Miejskim zostały porażone przez patogen z rodzaju chorób grzybowych. Pomimo wykonywanych oprysków chemicznych nie udało się zatrzymać rozwoju choroby. Drzewa są obumierające i cały zieleniec wygląda bardzo  nieestetycznie. Dlatego został wystosowany wniosek do Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze o wydanie zezwolenia Gminie Szprotawa na usunięcie dwunastu świerków.
czytaj dalej

Piknik dla lekkoatletów

16 kwietnia 2016 r., od godz. 11.00 na boisku szkolnym OHP Wiechlice odbędzie  się  XII "Piknik Rzutowy".
czytaj dalej

Najlepsi z najlepszych

Gdyby za największą wiedzę przedmiotową w województwie rozdawano medale, to troje uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie stanęłoby na najwyższym stopniu podium i odbierało złote krążki, w tym jeden podwójny.
czytaj dalej

Spektakl teatralny „Życie Jadzi według mnie”

W niedzielę, 3 kwietnia 2016r., o godz. 18:00  w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się monodram Sławomira Hollanda „Życie Jadzi według mnie” w reżyserii Pawła Paszty. Spektakl ukazuje świat starego kawalera - magistra inżynierii sanitarnej i Jadzi. Świat zaskakujący, gdzie bohater próbuje pojąć różne zjawiska z życia codziennego z kobietą. Gdzie komedia zmienia się w dramat. Farsa w pełną napięcia chwilę wyczekiwania.  
czytaj dalej

NASI CHŁOPCY NAJLEPSI W ZAPOBIEGANIU POŻAROM

W dniu 23 marca 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie reprezentowali Adrian Zmora i Bartłomiej Sawron. Obaj chłopcy są uczniami klasy I Technikum mechanicznego z przygotowaniem pożarniczym.
czytaj dalej

Zostań Liderem Eksportu

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Lubuskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów zaprasza lubuskich przedsiębiorców na pierwsze spotkanie informacyjne z cyklu „Zostań Liderem Eksportu” pn.: „Świadczenie usług, handel i prowadzenie działalności gospodarczej w krajach skandynawskich”.
czytaj dalej

Gmina nie zapłaci, apelacja Hydropotok oddalona

W dniu 16.03.2016 r. Sąd Okręgowy w   Poznaniu Wydział IX Gospodarczy wydał postanowienie w którym odrzucił apelację wniesioną przez firmę Hydropotok od wydanego w dniu 19.10.2015 r wyroku oddalającego powództwo przeciwko Gminie Szprotawa o zapłatę 496 719,09 zł wraz z odsetkami.
czytaj dalej

Posiedzenia komisji

29 -31 marca 2016 r. będą odbywały się posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Szprotawie. Publikujemy tematy poszczególnych posiedzeń.
czytaj dalej

XXIV sesja Rady Miejskiej

W czwartek, 31 marca 2016 roku o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXIV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.                                                                      
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON