Aktualności

Zaproszenie na spotkanie

Podsumowanie dwuletniej pracy szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego  oraz nabór na członków RDPP Gminy Szprotawa II kadencji to główne tematy otwartego spotkania, które odbędzie się 21 kwietnia br.
czytaj dalej

Nabór do projektu „Dialog Współpracy Obywatelskiej”

Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” w partnerstwie z Europejskim Centrum Rozwoju Lokalnego ogłasza nabór do projektu pn. „Dialog Współpracy Obywatelskiej”. Projekt otrzymał wsparcie ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” w 2016 roku.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY SENIORÓW

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szprotawie niedługo będzie obchodził dziesięciolecie swojego powstania. Powstał dzięki ludziom aktywnym, którym zależało na seniorach, na pobudzeniu ich do działania, na umożliwieniu realizacji marzeń i zainteresowań trudnych do realizacji w okresie pracy zawodowej.
czytaj dalej

Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2016

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłosił konkurs pn. „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2016”. W konkursie, który objęty został honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, mogą uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego.
czytaj dalej

Jak wypełnić wniosek na dopłaty dla rolników?

W Wydziale Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szprotawie biuro nr 15 (II piętro Ratusza) dyżury pełni pracownik Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego o/Żagań, pomagając rolnikom w odpłatnym wypełnianiu wniosków na dopłaty bezpośrednie za rok 2016.
czytaj dalej

Certyfikat za skuteczność

Gmina Szprotawa otrzymała certyfikat za skuteczne motywowanie dłużników alimentacyjnych do spłaty zaległych zobowiązań.
czytaj dalej

Działania na rzecz rozwoju gminy

Działania na rzecz rozwoju gminy realizowane w okresie pomiędzy 26 lutego a 30 marca 2016 r. omówił Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha podczas sesji Rady Miejskiej w Szprotawie, która odbyła się w czwartek, 31 marca 2016 r.
czytaj dalej

MARCOWA SESJA RADY MIEJSKIEJ

W ostatni dzień marca br. radni spotkali się na XXIV sesji Rady Miejskiej w Szprotawie. Podczas obrad, radni  zapoznali się z informacjami na temat realizacji: inwestycji i remontów w gminie w I kwartale 2016 roku, Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w 2015 roku, programu współpracy Gminy Szprotawy w 2015 roku z organizacjami pozarządowymi, pracy Zespołu Interdyscyplinarnego w 2015 roku.
czytaj dalej

Nowe nasadzenia na placu koło Ratusza

Informujemy Państwa, że drzewa rosnące na placu przed Urzędem Miejskim zostały porażone przez patogen z rodzaju chorób grzybowych. Pomimo wykonywanych oprysków chemicznych nie udało się zatrzymać rozwoju choroby. Drzewa są obumierające i cały zieleniec wygląda bardzo  nieestetycznie. Dlatego został wystosowany wniosek do Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze o wydanie zezwolenia Gminie Szprotawa na usunięcie dwunastu świerków.
czytaj dalej

Piknik dla lekkoatletów

16 kwietnia 2016 r., od godz. 11.00 na boisku szkolnym OHP Wiechlice odbędzie  się  XII "Piknik Rzutowy".
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON