Aktualności

GRANTY PPGR. WEZWANIE DO ZŁOŻENIA OŚWIADCZEŃ

Gmina Szprotawa wzywa rodzica/ opiekuna prawnego/ pełnoletniego uczenia, który otrzymał sprzęt komputerowy (wraz z oprogramowaniem i akcesoriami) w ramach projektu grantowego – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”  do złożenia oświadczeń o prawidłowym wykorzystaniu sprzętu w terminie od 01 do 29 lipca 2024 r.
czytaj dalej

ROWEREM DLA PIERWSZAKA NA STAWY BOBROWICKIE

Szprotawska Jedynka po raz kolejny zorganizowała Integracyjny Rajd Rowerowy nad Stawy Bobrowickie, w którym udział wzięła Zastępczyni Burmistrza Dorota Grzeszczak. Wydarzenie było częścią obchodów Dnia Dziecka, a także doskonałą okazją do promocji zdrowego stylu życia w ramach programu Rower dla Pierwszaka.
czytaj dalej

BURMISTRZ CZYTA DZIECIOM

W ramach XXIII Tygodnia Czytania Dzieciom, szprotawska książnica zorganizowała szereg aktywności promujących czytelnictwo wśród najmłodszych. Wydarzenie rozpoczęło się wizytą w przedszkolu w Długiem, gdzie członkinie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, Klaudia i Gabrysia, przeczytały dzieciom opowieść "Krótkowzroczna żyrafa" autorstwa A.H. Benjamina i Gill McLean.
czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W PARKU HENRYKOWSKIM!

Tegoroczne święto najmłodszych mieszkańców Szprotawy zorganizowane zostało w niedawno zrewitalizowanym Parku Henrykowskim. Na tłumnie przybyłe dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
czytaj dalej

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego – Wykorzystaj swój głos, by inni nie zdecydowali za Ciebie!

Już 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to ważne wydarzenie, które pozwala nam, obywatelom Polski i Unii Europejskiej, decydować o kierunku, w jakim będzie podążać Europa. 
czytaj dalej

SZWIK ROZWIJA SIĘ DLA MIESZKAŃCÓW

Nowy samochód ciężarowy Iveco ze skrzynią ładowną, żurawiem hydraulicznym 360 stopni (HDS-em) i wyciągarką wzbogacił niedawno park maszynowy spółki SzWiK. Dzięki takim inwestycjom możliwy jest nieustanny wzrost jakości oferowanych mieszkańcom usług.
czytaj dalej

PRACE REWITALIZACYJNE PRZY SZPROTAWSKICH ZABYTKACH

Trwa rozbiórka rusztowania przy ruinie dawnego kościoła ewangelickiego w Szprotawie. Dobiegają też  końca prace nad programem funkcjonalno- użytkowym w zakresie przebudowy tego obiektu na centrum kulturalno-turystyczne. 
czytaj dalej

SZKOŁA W DŁUGIEM BAWI I EDUKUJE W EKOLOGICZNYM RYTMIE

22 maja br., w sali wiejskiej w Długiem odbył się XVII Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny. Nagrodę główną - statuetkę Burmistrza Szprotawy „ZŁOTY LIŚĆ” - wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach.
czytaj dalej

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA, PORADNICTWO OBYWATELSKIE I MEDIACJA W POWIECIE ŻAGAŃSKIM

Umów się na wizytę!
czytaj dalej

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY SZPROTAWA ZA 2023 ROK

W środę, 26 czerwca 2024 r., o godz. 10.00 odbędzie się Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie, na której zgodnie z art. 28aa ust. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r. poz. 609), rozpatrywany będzie Raport o Stanie Gminy Szprotawy za rok 2023.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON