Logo: Szprotawa

Aktualności

Życzenia

Życzenia świąteczne Pełniącej Funkcję Burmistrza Ewy Gancarz oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzeja Stambulskiego.
czytaj dalej

Witków z nową drogą dojazdową

Oddana została do użytku zmodernizowana droga dojazdowa w miejscowości Witków, na którą gmina otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

18 grudnia br., z inicjatywy Wojewody Lubuskiego, odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono zagrożenia oraz procedury postępowania związane z wirusem ASF. 
czytaj dalej

Konkurs „Uzależnienia kradną marzenia” rozstrzygnięty

18 grudnia br., rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Uzależnienia kradną marzenia”, skierowany do dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych. Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa finałowych prac plastycznych miały miejsce w Centrum Aktywności Społecznej.
czytaj dalej

Szprotawskie Złote Gody

18 grudnia br., w szprotawskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienie dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
czytaj dalej

Gmina Szprotawa nagrodzona za opiekę nad zabytkami

16 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyła się konferencja pn. „Zachowajmy zabytki powiatu żagańskiego”, podczas której Gmina Szprotawa uhonorowana została wyróżnieniem za działalność na rzecz  ochrony zabytków, w szczególności za rewitalizację budynku Magdalenek.
czytaj dalej

Bezpieczne przejścia dla pieszych z systemem „all red”

„All red” - czyli zawsze czerwone - to nowy typ sygnalizacji świetlnej, który pojawił się przy przejściach dla pieszych na ul. Kościuszki i Sobieskiego w Szprotawie.  Zielone światło włączy się tylko wówczas, gdy kierowcy będą jechali z dozwoloną prędkością.
czytaj dalej

Wkrótce termomodernizacja Przedszkola przy ul. Rolnej

Pełniąca Funkcję Burmistrza Szprotawy Ewa Gancarz, 06.12.2019 r. podpisała umowę o dofinansowanie termomodernizacji Przedszkola Komunalnego Nr 1 przy ul. Rolnej w Szprotawie. Inwestycja współfinansowana będzie ze środków unijnych.     
czytaj dalej

Najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy - tylko w Szprotawie!

Choć pogoda nas nie rozpieszczała, to ludzie i tak tłumnie przybyli na piąty Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się w sobotę, na szprotawskim rynku. Pomimo zmiennej aury dopisali odwiedzający, szukających wyjątkowych prezentów pod choinkę.
czytaj dalej

Kolejna droga w trakcie modernizacji

Trwają prace przy modernizacji drogi dojazdowej w Witkowie, na którą gmina otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa