Aktualności

ROZMOWY W STUTTGARCIE

To niewątpliwie znakomity czas dla Szprotawskiej Strefy Gospodarczej. Jej rozwój w ostatnich miesiącach zdeterminowany jest przez największe azjatyckie koncerny takie jak MINTH oraz SANHUA, do których w styczniu br. dołączyła firma KINGFA. A kolejne dobre wiadomości płyną ze Stuttgartu…
czytaj dalej

SZPROTAWSCY STRAŻACY NA MEDAL

W lutym br. odbyły się zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych w Borowinie, Witkowie, Dzikowicach, Długiem, Lesznie Górnym i Siecieborzycach. Podczas spotkań Druhny i Druhowie podsumowali wyniki pracy za ubiegły rok oraz przedstawili plany do realizacji w 2024 r.
czytaj dalej

BURMISTRZ GOŚCIEM MOTO SZPROTAWY

25 lutego br. burmistrz Mirosław Gasik gościł w nowej siedzibie Stowarzyszenia Moto Szprotawa. Spotkanie było okazją do omówienia planów współpracy w roku bieżącym oraz podziękowania za dotychczasowe działania wspierające lokalną społeczność i wzbogacanie imprez służących promocji naszej gminy.
czytaj dalej

Nowe przepisy antysmogowe

Przepisy na rzecz czystego powietrza obowiązują w większości z polskich województw. W Lubuskiem pierwsza data graniczna to 1 stycznia 2027 r. Od tego momentu wszystkie kotły muszą spełniać wymagania 5 klasy. Dotyczy to także wszystkich kominków.
czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Postaw na zdrowy styl życia”

W lutym 2024 r. w szprotawskim ratuszu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu naszej gminy pod hasłem „Postaw na zdrowy styl życia”.
czytaj dalej

ODDAJ KREW DLA JANKA

Burmistrz Mirosław Gąsik oraz wszyscy pracownicy ratusza gorąco zapraszają do oddania krwi, aby wesprzeć naszego kolegę w walce z chorobą. Krwiobus stanie przed szprotawskim ratuszem we wtorek, 19 marca br., w godz. od 9.00 do 12.00.
czytaj dalej

STARSZA PANI ZNIKA - przedstawienie teatralne

Już dziś, tj. w niedzielę, 3 marca br., o godzinie 16.00 zapraszamy na prawdziwą ucztę dla miłośników wielkiego teatru. Grupa Teatralna Marionetka działająca przy Liceum Ogólnokształcącym w Szprotawie zaprezentuje na deskach Szprotawskiego Domu Kultury sztukę na podstawie książki brytyjskiej pisarki powieści kryminalnych Ethel Lina White, w reżyserii Pani Małgorzaty Skawińskiej. 
czytaj dalej

ZAGADKA! KTO JĄ ODGADNIE?

Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego powstaje w obszarze placu zabaw przy ul. Ogrodowej? To wielka niespodzianka dla naszych maluchów, szykowana przez władze Szprotawy. Zdradzimy tylko, że nawiąże do tradycji miejsca oraz jego otoczenia.
 
czytaj dalej

ZMIANY W OTOCZENIU LICEUM

Od kilku miesięcy na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie trwają prace przy budowie i modernizacji infrastruktury sportowej i bazy lokalowej.  Wszystko po to, by młodzi Szprotawianie mieli szansę na wszechstronny rozwój oraz efektywną naukę bez barier.
czytaj dalej

TRWAJĄ PRACE PRZY POMNIKU NIEPODLEGŁEJ

Dzięki społecznej inicjatywie Komitetu Budowy Pomnika Odzyskania Niepodległości przez Polskę, już wkrótce na terenie szprotawskiego Liceum Ogólnokształcącego powstanie miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli godnie i w odpowiednich warunkach uczcić odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON