Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Gevelsberg

Miasto partnerskie Gevelsberg

 
GEVELSBERG - współpraca  z tym miastem rozpoczęła się w 1992 r. i polegała ona na wzajemnych odwiedzinach, najpierw przedstawicieli władz miasta, a z czasem przedstawicieli różnych grup zawodowych i młodzieży. Współpraca została przypieczętowana podpisaniem 17 maja 1996 roku porozumienia o współpracy, partnerstwie i wzajemnej przyjaźni.
Zarówno ze strony władz miasta Gevelsberg, jak i przedstawicieli różnych grup zawodowych, a także mieszkańców, Szprotawianie doświadczyli wielu dowodów przyjaźni i wymiernej pomocy, w formie darów dla szprotawskich szkół, szpitala, straży pożarnej, czy miasta. Władze Gevelsbergu wspierają Szprotawę w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł unijnych.
Obustronna współpraca rozwija się i jest kontynuowana między szkołami, władzami obu miast, artystami, a przede wszystkim pomiędzy mieszkańcami. W kontynuowaniu tej współpracy nie przeszkadza nawet blisko 800-kilometrowa odległość między miastami.
 
 
ZAPRASZAMY NA STRONĘ MIASTA GEVELSBERG http://www.gevelsberg.de/

Jubileusz 20-lecia

Jubileusz 20-lecia współpracy z miastem Gevelsberg, obchodzony był w Szprotawie, od 17 do 19 czerwca 2016. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyło ponad 120 gości z Gevelsbergu i Sprembergu z Niemiec oraz przedstawiciele Butery we Włoszech. Reprezentowali oni różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast, z którymi współpracują nasze jednostki.  Wspomnieć należy, iż wiele szprotawskich rodzin utrzymuje przyjacielskie kontakty już od samego początku współpracy, jeszcze z czasów, sprzed podpisania oficjalnej umowy o wzajemnym partnerstwie.
Wydarzenie to było również okazją do nawiązania nowych kontaktów.

Spotkanie po Jubileuszu

Podczas spotkania w ratuszu, które miało miejsce 20 października 2016 burmistrz Józef Rubacha osobiście podziękował szprotawianom, goszczącym w swoich domach mieszkańców Gevelsbergu i wręczył im albumy, wydane dla upamiętnienia tego wydarzenia.
Albumy zostały przekazane także do szkół i przedszkoli, które bardzo zaangażowały się w przygotowanie Jubileuszu.
 
Zapraszamy do obejrzenia albumu na naszej stronie. oraz filmu promocyjnego z Jubileuszu.     
 

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL