Logo: Szprotawa

Komunikaty

Zostań Lubuskim Liderem Europejskim - weź udział w konkursie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza do udziału w konkursie o tytuł „Lubuskiego Przedsiębiorcy Europejskiego”, którego celem jest wyróżnienie najaktywniejszych firm w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.
czytaj dalej

Uwaga na silny wiatr!

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega przed silnym wiatrem, od godz. 15.00 w dniu 4 marca br., do godz. 13.00  w dniu 5 marca br., o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90-100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
czytaj dalej

Otwarty konkurs ofert

28 lutego 2019 r. Burmistrz Szprotawy ogłasił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Szprotawa przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty określone w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r., poz. 450, z późn. zm.), prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
czytaj dalej

Konkursy na realizację zadań publicznych rozstrzygnięte

20 lutego 2019 r. rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie:
czytaj dalej

„Pakiet dla miast średnich” – nowe nabory dla przedsiębiorców w ramach POIR w 2019 r.

20 lutego 2019 r. został ogłoszony konkurs dedykowany miastom średnim, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r. Przedsiębiorcy inwestujący w miastach średnich województwa lubuskiego, szczególnie zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych (Słubice, Międzyrzecz, Świebodzin, Nowa Sól, Żary, Żagań oraz okoliczne gminy), mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji.
czytaj dalej

Ruszył nabór wniosków o dotacje z programu „Niepodległa” 2019

Biuro Programu „Niepodległa” uruchomiło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. O środki mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Nabór wniosków potrwa do 26 marca do godz. 15.59.
czytaj dalej

Informacja o strzelaniach

OSPWL Żagań informuje o najbliższych strzelaniach z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Henrykowie

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje, że w związku z pracami na sieci wodociągowej w piątek, 22.02.2019 r., od godz. 11.00 do godz. 14.00, nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców usług zamieszkałych w miejscowości Henryków od nr 1A do nr 7 oraz od nr 54 do 76.
czytaj dalej

Urząd Miejski czynny w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę, 23 lutego br. Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny w godzinach od 8.00 do 12.00.
czytaj dalej

Szkolenie „OZE – szansa na innowacyjne rolnictwo”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu poświęconym zagadnieniom związanym z odnawialnymi źródłami energii.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa