Komunikaty

Wyniki naboru do SzRDPP

Ogłoszenie Burmistrza Szprotawy o wynikach II naboru do Szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
czytaj dalej

Czyste Sołectwo 2024

Ruszyła kolejna edycja konkursu Czyste Sołectwo 2024, realizowanego przez organizację odzysku ASEKOL PL we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.
czytaj dalej

RUSZYŁ PROJEKT ZIELONA ŁAWECZKA!

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w X edycji projektu Zielona Ławeczka! Chcesz zdobyć grant i stworzyć wymarzony miniogród? Zbierz sąsiadów, wspólnie złóżcie wniosek i zdobądźcie grant o maksymalnej wysokości 3 000 zł.
czytaj dalej

Dotacje przyznane

Publikujemy protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej powołanej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
czytaj dalej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Szprotawy ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Szprotawa w 2024 r. przez organizacje pozarządowe lub inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego określone w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność pożytku publicznego, w zakresie, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 19 do 25 lutego 2024 r., na terenie OSPWL Żagań strzelania z użyciem amunicji bojowej będą realizowane według harmonogramu.
czytaj dalej

Ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Stosujmy się do wydanych zaleceń

W związku z wystąpieniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa lubuskiego (powiat gorzowski), Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żaganiu przypomina o konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji przez rolników i hodowców drobiu oraz myśliwych. 
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 12 do 18 lutego 2024 r., na terenie OSPWL Żagań strzelania z użyciem amunicji bojowej będą realizowane według harmonogramu.
czytaj dalej

Dotacje dla MŚP z branży HoReCa!

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność w sektorach: hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura mają szansę na dotację do inwestycji w wysokości  540 000 zł.  Warunkiem jest odnotowanie spadku obrotów w wysokości co najmniej 20% w roku 2021 lub 2020, liczonych rok do roku (w 2021 r. względem 2020 roku lub w 2020 r. względem 2019 r.).
czytaj dalej

Ogólnopolska Naukowa Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych IO-PIB

Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w 63. Ogólnopolskiej Naukowej Konferencji Ochrony Roślin Sadowniczych „Strategia Jedno Zdrowie w aspekcie ochrony roślin sadowniczych”, która odbędzie się 15 lutego 2024 r., w Kinoteatrze Polonez ul. Wita Stwosza 2/4 w  Skierniewicach w trybie hybrydowym.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 59

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON