Komunikaty

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 17 do 23 sierpnia 2020 r. na terenie OSPWL Żagań odbywać się będą strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 10 do 16 sierpnia 2020 r. na terenie OSPWL Żagań odbywać się będą strzelania z użyciem amunicji bojowej.
 

”Cudze chwalicie, swoje poznajcie”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”, która promuje polskiebazarek.pl.
Polskiebazarek.pl jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów -  pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.
Można na nim bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży swoich produktów a konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik - nie ma marży pobieranej przez pośredników.
 
W załączeniu list Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi: <link>

Afrykański pomór świń

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Zielonej Górze, informuje o wystąpieniu dwóch ognisk ASF na terenie województwa lubuskiego.
 
Treść pisma <pobierz plik>
 
Więcej informacji na stronie.

Apel o pomoc dla poszkodowanych

Bądźmy solidarni i pomóżmy poszkodowanym gminom województwa podkarpackiego.
 
W obliczu kataklizmów, które ostatnio dotknęły wielu mieszkańców podkarpacia i ich wspólnoty samorządowe. Zarząd Związku Gmin Wiejskich RP zwraca się o okazanie samorządowej solidarności i wsparcie tamtejszych gmin w niesieniu pomocy poszkodowanym oraz usuwania skutków żywiołów. W okresie, kiedy wszyscy odczuwamy skutki epidemii koronowirusa, gminy podkarpacia dodatkowo zmagają się ze skutkami klęsk żywiołowych sumujące się działania niekorzystnych zjawisk stawia poszkodowanych w bardzo trudnej sytuacji.
Udzielenie poszkodowanym mieszkańcom wsparcia bezpośredniego w postaci zasiłków pieniężnych, których wysokość nie zmienia się od prawie 20 lat, może okazać się niewystarczające. Dlatego Zarząd ZGW RP apeluje o zastosowanie samorządowej samopomocy, która wiele razy okazała się bardzo skuteczna
 
Lista najbardziej poszkodowanych gmin: <plik>
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 13 do 19 lipca 2020 r., na terenie OSPWL Żagań będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej według podanego harmonogramu.
czytaj dalej

Komunikat o naborze

Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowych w roku 2020
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 6 do 12 lipca 2020 r. na terenie OSPWL Żagań odbywać się będą strzelania z użyciem amunicji bojowej.
Więcej w ogłoszeniu
czytaj dalej

Informacja dla rolników

Główny Inspektorat Weterynarii przedstawia najważniejsze wymagania weterynaryjne przy prowadzeniu uboju na użytek własny w gospodarstwie oraz przy prowadzeniu rzeźni rolniczej.
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 29 czerwca do 5 lipca 2020 r. na terenie OSPWL Żagań odbywać się będą strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON