Komunikaty

Apel – opryski dopiero po ustaniu lotu pszczół!

Rolniku, stosując środki ochrony roślin pamiętaj:
czytaj dalej

Podpisz petycję w sprawie składowiska w Kartowicach!

Żądanie podjęcia stanowczych działań w sprawie kompleksowej i sprawnej kontroli bezpieczeństwa składowiska odpadów w Kartowicach zawarte jest w petycji do podpisania, której zapraszamy wszystkich mieszkańców Szprotawy i okolic.
czytaj dalej

Uwaga termin płatności!

Przypominamy, że termin płatności za roczne użytkowanie wieczyste gruntu upływa dnia 31.03.2019 r.
czytaj dalej

Jarmark Wielkanocny

Burmistrz Mirosław Gąsik  zaprasza wszystkich Mieszkańców oraz Gości do udziału w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia br., na placu przed ratuszem.
czytaj dalej

Komunikat

W dniu dzisiejszym, 15 marca 2019 r., od godz. 13:30 dyżur dla mieszkańców w imieniu Burmistrza Szprotawy pełnić będzie również Naczelnik Wydziału Gospodarki i Rozwoju Maciej Boryna.
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 18 do 24 marca 2019 r. na terenie OSPWL Żagań będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej według podanego harmonogramu.
czytaj dalej

12. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2018”

Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz dwunasty ogłaszają plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. To pierwszy taki plebiscyt w kraju, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 31 marca 2019 r.
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 11 do 17 marca 2019 r. na terenie OSPWL Żagań będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej według podanego harmonogramu.
czytaj dalej

Zostań Lubuskim Liderem Europejskim - weź udział w konkursie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza do udziału w konkursie o tytuł „Lubuskiego Przedsiębiorcy Europejskiego”, którego celem jest wyróżnienie najaktywniejszych firm w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.
czytaj dalej

Uwaga na silny wiatr!

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega przed silnym wiatrem, od godz. 15.00 w dniu 4 marca br., do godz. 13.00  w dniu 5 marca br., o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90-100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON