Aktualności

Dzieci śpiewem i tańcem podziękowały naszemu szprotawianinowi za piękny prezent

- Rośnie nam wielki ekonomista – chwaliła się Pani Anna Ciołka Wicedyrektor Zespołu  Przedszkolnego, kiedy 6-letni Alan bezbłędnie przeczytał wartość promesy przekazanej przez Pana Marcina Jabłońskiego Członka Zarządu Województwa Lubuskiego. Wielocyfrowa kwota to aż 1,2 miliona złotych, która przeznaczona zostanie na termomodernizację budynku przedszkola przy Rolnej od lat czekającego na doinwestowanie.
W czwartek, 3 października Gospodarz Szprotawy Pan Mirosław Gąsik przyprowadził do przedszkola wyjątkowych gości z równie wyjątkowym prezentem. Pan Marcin Jabłoński Członek Zarządu oraz Pan Marek Kamiński Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych przekazali symboliczną promesę na dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego remontu kolejnego szprotawskiego przedszkola.
 
Pan Marcin Jabłoński, który urodził się i wychował w Szprotawie, cieszył się, że udało się wygospodarować środki na inwestycję, która wywołuje uśmiech na twarzach tak wielu małych i dużych Szprotawian. Wyraził także przekonanie, że uzyskane w wyniku jej realizacji oszczędności zostaną przeznaczone na zakup zabawek i pomocy naukowych dla przedszkolaków. Dzieci z kolei cieszyły się, że już wkrótce będą bawić się i uczyć w ślicznie odremontowanym i komfortowym przedszkolu. Przedszkolaki podziękowały za prezent uroczym tańcem i śpiewem.   
 
- Jestem ogromnie zadowolony, że mogłem przekazać dzieciom oraz pracownikom placówki tak miłą informację – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Przy trudnej sytuacji finansowej gminy taki zastrzyk gotówki na inwestycję, która musiała zostać w końcu zrealizowana, to naprawdę wspaniały prezent. Dofinansowanie pozwoli na modernizację budynku w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Kompleksowa termomodernizacja to m. in. ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej czy wymiana instalacji c.o. Spodziewanym efektem remontu będzie oszczędność energii wykorzystywanej do ogrzewania budynku, prowadząca do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Przedszkole to kolejny po siedzibie SzWiKu budynek, który wkrótce przejdzie termomodernizację.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON