#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Umowa na realizację projektu partnerskiego podpisana!

Nowoczesna sala przyrodniczo-ekologiczna, ścieżka ekologiczna, czy paleopark to obiekty, które powstaną dzięki podpisanej 21 maja br., przez Pełniącą Funkcję Burmistrza Ewę Gancarz, umowie na realizację polsko-niemieckiego projektu pn. „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
 

Na inwestycję gmina pozyskała aż 142 tysiące euro dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020. W ramach zadania, w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie zostanie wyremontowana i w pełni wyposażona sala przyrodniczo-ekologiczna, w parku miejskim powstanie ścieżka ekologiczna oraz paleopark wraz z infrastrukturą. Dodatkowo dzieci będą miały możliwość podszlifowania języka niemieckiego. W czasie projektu uczniowie ze szprotawskich szkół wraz z dziećmi ze Sprembergu będą uczestniczyły wspólnie w wielu zajęciach ekologicznych, warsztatach oraz wycieczkach edukacyjnych.
 
Celem głównym projektu jest wykorzystanie potencjału wieloletniej transgranicznej współpracy pomiędzy partnerami projektu, na rzecz wzmocnienia  integracji mieszkańców oraz współpracy lokalnych instytucji, szkół i mieszkańców. To wszystko możliwe będzie poprzez innowacyjne działania w zakresie edukacji ekologicznej wśród polskich i niemieckich uczniów szkół podstawowych.
 
Realizacja projektu, w którym udział weźmie około 400 dzieci i zaangażuje się około 12 instytucji, stowarzyszeń i szkół z terenu Gminy Szprotawa i Sprembergu, potrwa do 30 czerwca 2022 roku. Koordynatorem projektu jest Z-ca Skarbnika Gminy Katarzyna Dziedzic.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON