Aktualności

Wizyta prezesa Euroregionu w Szprotawie

W marcu br., w siedzibie szprotawskiego ratusza burmistrz Mirosław Gąsik gościł Czesława Fiedorowicza, Prezesa Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr". Tematem spotkania była realizacja polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego, na który gmina pozyskała aż 142 tysiące euro dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020.
 
W ramach projektu powstał znany już mieszkańcom paleopark z dinozaurami oraz bogatą infrastrukturą edukacyjną i wypoczynkową. Do wachlarza atrakcji, w ostatnim czasie, dodano możliwość skorzystania z bezpłatnego Wi-Fi. Ponadto, w Parku Goepperta urządzono ścieżkę ekologiczną, na której będą odbywały się wspólne zajęcia, warsztaty oraz wycieczki edukacyjne dla dzieci ze Szprotawy i Sprembergu. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie wyremontowano i w pełni wyposażono salę przyrodniczo-ekologiczną. Podczas zwiedzania zrealizowanych już projektów, omawiano również propozycje współpracy na następne lata.
 
- Cieszę się, że mimo covidowych utrudnień udało się nam w sprawny sposób stworzyć w mieście nową infrastrukturę edukacyjną i rekreacyjną dla dzieci i dorosłych. Cieszę się, że do naszego parku jurajskiego przyjeżdżają dzieci również spoza gminy. Dziękuję władzom Euroregionu oraz pracownikom urzędu za dobrą i owocną współpracę – powiedział podsumowując spotkanie burmistrz Mirosław Gąsik.
 
Po wizycie w Szprotawie, Prezes Konwentu Euroregionu Czesław Fiedorowicz podziękował listowanie za wzorową współpracę Szprotawy ze stowarzyszeniem i partnerskim miastem Spremberg. List do pobrania.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON