Aktualności

Kongres Kobiet

Już od rana, w sobotę, 26 października br., mury Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie rozbrzmiewały gwarem związanym z organizacją I Szprotawskiego Kongresu Kobiet.
Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy program: panel dyskusyjny, wykłady, warsztaty, koncert oraz Galę „Szprotawianka Roku 2019”, której to towarzyszyło szczególnie dużo emocji. Zwyciężczynią konkursu i zarazem Szprotawianką Roku 2019 została Pani Wanda Wilanowska. Tytuł  Szprotawianki Publiczności otrzymały ex aequo panie Dagmara Bronk i Zenona Piwtorak.
 
Kongres był głównym wydarzeniem projektu pn. „Kobieta Świadoma i Pewna Siebie”, zorganizowanym przez grupę nieformalną kobiet w składzie: Monika Dec -pomysłodawca i koordynator projektu, Edyta Czeczkova, Agnieszka Kogut, Dorota Sławek, Małgorzata Stambulska, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci i jego prezesem Cecylią Brodzińską.
Projekt zakładał aktywizację kobiet oraz stanowił dla nich zaproszenie do tego, by zainteresowały się swoim własnym rozwojem i zwróciły uwagę na emocjonalną sferę życia. Kongres poprzedziły warsztaty rozwoju osobistego, które zorganizowano w miejscowościach: Dzikowice, Henryków i Siecieborzyce.
 
Projekt został dofinansowany ze środków "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i ODL Fundację "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich". Partnerami projektu są: Fundacja Spełnienie, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urząd Miejski w Szprotawie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON