Kalendarium

19 czerwca 1672: Wielki pożar Szprotawy

Aktualności

Odmieniamy oblicze Szprotawy

Rusza największa inwestycja drogowa w historii Szprotawy. Kilometry bezpiecznych i komfortowych dróg, chodników oraz ścieżek rowerowych powstaną dzięki pozyskanym, w 2019 roku, środkom z Funduszu Dróg Samorządowych.
 
W poniedziałek, 31 sierpnia br. podpisana została umowa na realizację I etapu sztandarowej inwestycji polegającej na modernizacji głównych szlaków komunikacyjnych Szprotawy. W ramach kilkuletniego projektu rozbudowane i zmodernizowane zostaną w Szprotawie ulice: Żagańska, Sobieskiego, Niepodległości, Mickiewicza, Basztowa, Bronka Kozaka, Głogowska, Plac Komuny Paryskiej i Kościuszki, a także ulice Akacjowa, Brzozowa i Klonowa w Wiechlicach. Powstaną bezpieczne skrzyżowania, a przy większości dróg pojawią się chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz miejsca postojowe.
 
Przy podpisaniu umowy z Prezesem Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa obecni byli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski oraz Wiceprzewodniczący Andrzej Skawiński. W I etapie, w formule zaprojektuj - wybuduj, zostanie rozbudowana ulica Bronka Kozaka oraz część ulicy Basztowej.
 
- Drodzy Mieszkańcy, po okresie chwilowego zastoju, z impetem ruszamy z ambitnymi inwestycjami – mówi z entuzjazmem burmistrz Mirosław Gąsik. – Nie ukrywam, że z przebudową głównej osi komunikacyjnej miasta wiążę ogromne nadzieje. Solidna infrastruktura drogowa jest podstawą ekspansji  gospodarczej miasta. Duże projekty i duże pieniądze inwestowane w rozwój gminy są sygnałem dla inwestorów, że jesteśmy wiarygodni i możemy być rzetelnym partnerem. Dobry klimat inwestycyjny w gminie z pewnością przyciągnie kolejne projekty i miejsca pracy. Jeszcze raz podkreślę, że konsekwentnie będę dążył do budowania bezpiecznej i przyjaznej gminy. - Serdecznie dziękuję wszystkim osobom biorącym udział w realizacji tego ogromnego zadania. Dziękuję jeszcze raz całemu zespołowi pracowników urzędu, zaangażowanemu w napisanie wniosku o dofinansowanie. Wykonana została naprawdę tytaniczna praca. Dziękuję wreszcie wszystkim, którzy kontynuowali zadania, na które udało mi się pozyskać dofinansowanie w zeszłym roku.
 
- Cieszę się, że w końcu ruszyliśmy z inwestycjami, które podniosą atrakcyjność gospodarczą i wizerunkową Szprotawy – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stambulski.  – Dramatyczny stan niektórych dróg gminnych to efekt wieloletnich zaniedbań i braku gospodarnie prowadzonej polityki finansowej. Już na początku kadencji podjęliśmy plan naprawczy,  a jednym z przyjętych zadań, obecnie największym, jest poprawa płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście. Teraz, dzięki pozyskanym środkom, możemy je realizować. Głęboko wierzę, że nakreślona przez burmistrza Mirosława Gąsika wizja taniej, bezpiecznej i przyjaznej gminy stanie się wkrótce rzeczywistością.
 
Plan sytuacyjny do pobrania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Odmieniamy obnlicze Szprotawy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON