Aktualności

Rusza następny etap przebudowy dróg w Szprotawie

23 marca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na rozbudowę ulicy Mickiewicza i części Basztowej wraz z rozbudową skrzyżowania z ulicami Andersa i Katedralnej oraz przebudową skrzyżowania ze Słowackiego i Krasińskiego. Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Prace projektowe potrwają do marca przyszłego roku, a prace budowlane przez następny rok.
 
- Trwa przebudowa głównej arterii komunikacyjnej Szprotawy oraz kluczowych dróg w Wiechlicach w ramach wielomilionowego projektu, na który otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – o postępie prac informuje burmistrz. - Realizowane są już roboty budowlane w obrębie ulicy Chodkiewicza, ulic Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej, a także skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, I Armii oraz skrzyżowania ulic Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki oraz Młynarskiej.
 
Dobiegają również końca prace projektowe rozbudowy ulic Brzozowej, Klonowej i Akacjowej w Wiechlicach. Wkrótce wjedzie tam ciężki sprzęt, co dla mieszkańców na pewno wiązać się będzie z niedogodnościami i utrudnieniami w poruszaniu się.
 
Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, bo efektem końcowym będzie spójna, komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna sieć ulic z pełną infrastrukturą drogową. A entuzjastów dwóch kółek z pewnością ucieszą kilometry nowych ścieżek rowerowych.
 
Dla zachowania płynności wykonywanych robót budowlanych rozpoczynamy właśnie prace projektowe kolejnego odcinka ciągu komunikacyjnego w Szprotawie. Obejmie on ulicę Mickiewicza i część  Basztowej, a także skrzyżowanie z ulicami Andersa i Katedralną oraz skrzyżowania ze Słowackiego i Krasińskiego.
 
Trzymajmy teraz kciuki, aby żadne problemy, z którymi obecnie boryka się rynek budowlany, nie stanęły na drodze planowej realizacji przedsięwzięcia.
 
Wykonawcą zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie” oraz „Rozbudowa dróg gminnych Nr 005947F, Nr 005943Fi Nr 005935F w Wiechlicach”, Etap III - Rozbudowa ul. Mickiewicza i części Basztowej wraz z rozbudową skrzyżowania z ulicami Andersa i Katedralnej oraz przebudową skrzyżowania z ul. Słowackiego i Krasińskiego  (km 2+125 - km 2+310) jest Przedsiębiorstwo Drogowe BUD DRÓG Sp. z o.o. z Podbrzezia Dolnego.
Projekt dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość umowy brutto to kwota 3.400.950,00 zł. Zgodnie z harmonogramem prac dokumentacja projektowa wykonana zostanie w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, tj. do marca 2023 r. Wykonanie robót budowlanych – w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON