Aktualności

Zmiany w zakresie rzeczowym i finansowym zadania

25 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks nr 3 do Umowy IŚ.272.18.2020 z dnia 31.08.2020 r. Zmiany dotyczą zakresu rzeczowego zadania i wynagrodzenia wykonawcy przy realizacji projektu rozbudowy ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej.
 
czytaj dalej

Podpisany aneks do umowy z Wykonawcą

30 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks nr 3 do Umowy ZP.272.15.2021 z dnia 20.04.2021 r. Zmiany w dokumencie dotyczą przesunięcia terminu wykonania dokumentacji projektowej oraz prac budowlanych ze względu na przedłużające się procedury wykonania badań archeologicznych.
czytaj dalej

JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE NOWYCH ULIC BRONKA KOZAKA I CZĘŚCI BASZTOWEJ

Ku końcowi zmierzają prace związane z rozbudową ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej w ramach I etapu projektu pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie”. Sztandarowa szprotawska inwestycja nabiera już realnych kształtów.
czytaj dalej

PRACE, KTÓRE ZOSTAŁY UKRYTE POD ZIEMIĄ

Dobiegają końca roboty budowlane związane z przebudową ulic Bronka Kozaka i Basztowej. Już wkrótce będziemy mogli cieszyć się z nowych nawierzchni asfaltowych, chodników czy ścieżek rowerowych. Wykonane zostały jednak również takie prace, których nie dostrzeżemy gołym okiem.
czytaj dalej

Ostatnie szlify przed wylaniem asfaltu

Gruntowna metamorfoza przebudowywanych ulic Bronka Kozaka i części Basztowej dobiega końca. Już wkrótce na ich nawierzchni pojawi się asfalt. Solidność i jakość dotychczas wykonanych prac oceniali szprotawscy samorządowcy.  
czytaj dalej

Rusza następny etap przebudowy dróg w Szprotawie

23 marca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na rozbudowę ulicy Mickiewicza i części Basztowej wraz z rozbudową skrzyżowania z ulicami Andersa i Katedralnej oraz przebudową skrzyżowania ze Słowackiego i Krasińskiego. Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Prace projektowe potrwają do marca przyszłego roku, a prace budowlane przez następny rok.
czytaj dalej

Rozpędu nabiera rozbudowa głównej arterii komunikacyjnej Szprotawy

Trwają intensywne roboty budowlane przy modernizacji ulic Bronka Kozaka i części Basztowej. Pozytywna decyzja Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwala również na  rozpoczęcie badań archeologicznych na dwóch przeznaczonych do rozbudowy skrzyżowaniach.
czytaj dalej

Postęp prac budowlanych

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej w ramach I etapu projektu pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie”. Sztandarowa szprotawska inwestycja wpłynie na poprawę płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.
czytaj dalej

Zmiana terminu wykonania dokumentacji projektowej

Pod koniec grudnia ubiegłego roku burmistrz Mirosław Gąsik zwrócił się do Wojewody Lubuskiego z prośbą o wprowadzenie zmian w umowie nr 2/20/73/2019 z 21.10.2019 r. o dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 103573F w Szprotawie”. Wnioskowane poprawki  dotyczą wydłużenia terminu wykonania dokumentacji projektowej.
czytaj dalej

Koncepcja budowy ronda i skrzyżowania gotowa!

Dobiegły końca prace projektowe rozbudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, I Armii oraz rozbudowy ronda przy zbiegu ulic Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Młynarskiej. Za realizację zadania odpowiada Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. z Podbrzezia Dolnego.
czytaj dalej
1 2 3

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON