Aktualności

Rusza następny etap przebudowy dróg w Szprotawie

23 marca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na rozbudowę ulicy Mickiewicza i części Basztowej wraz z rozbudową skrzyżowania z ulicami Andersa i Katedralnej oraz przebudową skrzyżowania ze Słowackiego i Krasińskiego. Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Prace projektowe potrwają do marca przyszłego roku, a prace budowlane przez następny rok.
czytaj dalej

Rozpędu nabiera rozbudowa głównej arterii komunikacyjnej Szprotawy

Trwają intensywne roboty budowlane przy modernizacji ulic Bronka Kozaka i części Basztowej. Pozytywna decyzja Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwala również na  rozpoczęcie badań archeologicznych na dwóch przeznaczonych do rozbudowy skrzyżowaniach.
czytaj dalej

Postęp prac budowlanych

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej w ramach I etapu projektu pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie”. Sztandarowa szprotawska inwestycja wpłynie na poprawę płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.
czytaj dalej

Zmiana terminu wykonania dokumentacji projektowej

Pod koniec grudnia ubiegłego roku burmistrz Mirosław Gąsik zwrócił się do Wojewody Lubuskiego z prośbą o wprowadzenie zmian w umowie nr 2/20/73/2019 z 21.10.2019 r. o dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 103573F w Szprotawie”. Wnioskowane poprawki  dotyczą wydłużenia terminu wykonania dokumentacji projektowej.
czytaj dalej

Koncepcja budowy ronda i skrzyżowania gotowa!

Dobiegły końca prace projektowe rozbudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, I Armii oraz rozbudowy ronda przy zbiegu ulic Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Młynarskiej. Za realizację zadania odpowiada Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. z Podbrzezia Dolnego.
czytaj dalej

Obradowała rada budowy

29 września br., w ratuszu odbyły się narady koordynacyjne związane z projektem pn.  „Rozbudowa drogi gminnej  Nr 103573F w Szprotawie”.
czytaj dalej

Kozaka i Basztowa już placem budowy

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej. To część wielkiej historycznej inwestycji, mającej na celu nowoczesną przebudowę kręgosłupa komunikacyjnego miasta. Oznacza to utrudnienia polegające na wyłączeniu tych ulic z ruchu kołowego oraz wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.
czytaj dalej

Od dzisiaj nieczynna Bronka Kozaka i Basztowa!

24 sierpnia br. rozpoczęły się prace związane z rozbudową ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej. Oznacza to, że czekają nas utrudnienia polegające na wyłączeniu tych ulic z ruchu kołowego oraz wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.
 
 
czytaj dalej

Utrudnienia w ruchu kołowym w Szprotawie!

Rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja rozbudowy ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej. Znikną dziury, wyboje i nierówności. Jednak zanim to nastąpi czekają nas utrudnienia polegające na  wyłączeniu tych ulic z ruchu kołowego, w związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu. Zmiany już od 2 sierpnia br.
czytaj dalej

Kluczowa inwestycja drogowa Szprotawy

W lipcu br. ruszą pierwsze prace budowlane związane z największą inwestycją drogową Szprotawy. Pandemia koronawirusa oraz przedłużające się uzgodnienia konserwatorskie wpłynęły na opóźnienie realizacji zadania.
czytaj dalej
1 2 3 4

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON