#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Do biegu, gotowi, start! Czyli kolejna inwestycja sportowa zakończona

20 października br. uroczyście otwarto zupełnie nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie. W jaki sposób można korzystać z bezpiecznego i nowoczesnego obiektu pokazali młodzi miłośnicy sportu, zapraszając do wspólnych rozgrywek szprotawskich samorządowców.
 
W ramach zadania zdemontowano stary sprzęt i wyposażenie boiska. W  dalszej kolejności na istniejącej podbudowie asfaltowej ułożone zostało boisko do gier zespołowych z nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 69 m x 35 m. Wykonane zostały piłkochwyty, zamontowano wyposażenie kortu, skoczni w dal, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Dodatkowo zamontowane zostały ławki, a teren całego obiektu oświetlono.
 
- Dla poprawy estetyki otoczenia zmodernizowano także chodnik znajdujący się na terenie szkoły – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Ścieżka łącząca budynek z boczną bramką wejściową ułożona była z popękanych i rozpadających się płyt chodnikowych. Wystające i nierówne elementy nie gwarantowały  bezpieczeństwa poruszania się. Stąd moja decyzja o zastąpieniu uszkodzonej nawierzchni nową kostką brukową. Na kompleksowo odnowionym obiekcie dzieci i młodzież szkolna mogą teraz rozwijać i szlifować umiejętności sportowe. Stawiam na aktywność fizyczną i mam nadzieję, że obiekt będzie intensywnie wykorzystywany i przyczyni się do osiągania jeszcze większych sukcesów sportowych. A prawdziwych talentów naprawdę nam nie brakuje. Przyznaję, mój strzał do bramki został fenomenalnie obroniony przez młodego bramkarza. Niech młodzi rozwijają skrzydła i stają się chlubą naszej gminy!
 
Inwestycja, współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Sportowej Polski - programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019” oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, realizowana była przez firmę Greensport Anna Straszewska z Międzybrodzia Bialskiego, dla której podwykonawcą był PHU Dubiel ze Szprotawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Do biegu, gotowi, start!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON