Konsultacje społeczne

Dziękujemy za udział w konsultacjach

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023. Mieszkańcy, od 2 listopada do 1 grudnia br., mogli składać swoje uwagi bądź propozycje do nowego przedsięwzięcia polegającego na  przebudowie wieży ciśnień oraz Parku Goepperta na kompleks wspinaczkowo - rekreacyjny i obserwatorium astronomiczne.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i wprowadzanie kolejnych obostrzeń konsultacje odbyły się w nieco innej formie niż pierwotnie zakładano. Uwagi i opinie zbierane były, w postaci papierowej i elektronicznej, za pomocą formularza konsultacyjnego. Jednakże wywiady bezpośrednie z mieszkańcami gminy musiały zostać zastąpione wywiadami telefonicznymi. A uwagi ustne przewidziane do zgłaszania przez mieszkańców w całym okresie trwania konsultacji w budynku CAS przyjmowane były również telefonicznie.
 
Ciekawą formą konsultacji było spotkanie on-line burmistrza Mirosława Gąsika z uczniami II i III klasy szprotawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Czterdziestu uczestników fakultetu humanistycznego, w imieniu 196 uczniów szkoły, łącząc się w sieci przedstawiało opinie, propozycje oraz zapytania do projektu aranżacji zabytkowej wieży ciśnień, do których na bieżąco mógł ustosunkować się burmistrz.
 
- Dziękuję przede wszystkim młodzieży za inicjatywę i prospołeczną postawę. Budujący jest silny i zdecydowany głos młodego pokolenia, któremu widać nie jest obojętna przyszłość Szprotawy. Planowany projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży, naturalnym jest więc, że to właśnie ta grupa powinna mieć wpływ na jego ostateczny kształt. Dostałem też mnóstwo ciekawych pomysłów na nową nazwę kompleksu. Wkrótce jedna z nich firmować będzie nasze wielkie przedsięwzięcie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w konsultacjach – podsumowuje burmistrz.
 
W konsultacjach społecznych łącznie wzięły udział 63 osoby, które zgłosiły 31 uwag. Efekt przeprowadzonych konsultacji zawarty jest w informacji podsumowującej do pobrania.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON