Kalendarium

24 czerwca

Aktualności

Postęp prac na Chodkiewicza

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Chodkiewicza. Przedsięwzięcie zakłada powstanie dwukierunkowej drogi z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz 18 miejscami postojowymi. Wybudowana zostanie nowa zatoka autobusowa z peronem, przejście dla pieszych, oświetlenie oraz przyłącza infrastruktury technicznej. 
 
Prowadzone aktualnie roboty budowlane obejmują rozbiórkę nawierzchni drogi oraz przygotowanie terenu do budowy kanalizacji deszczowej. Ten etap prac, zgodnie z polskim ustawodawstwem, wymaga nadzoru i przeprowadzenia badań archeologicznych, które rozpoczną się po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń wydawanych przez Lubuskiego Wojewódzkiego Konsekratora Zabytków w Zielonej Górze. Planowany termin zakończenia inwestycji to maj 2022 r.
 
W wyniku realizacji przedsięwzięcia powstanie nowoczesna i spójna sieć infrastruktury komunikacyjno- transportowej, która wpłynie na poprawę płynności oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Szprotawie. Na zadanie gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1.205.194 zł, co stanowi 70% kosztów kwalifikowanych projektu. Całkowita wartość zadania to 1.787.399 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON