Aktualności

LEKKA FLOTA STRAŻACKA PRZEKAZANA DO WITKOWA I DZIKOWIC

27 września br. przekazane zostały dwa lekkie samochody ratowniczo- gaśnicze wraz z wyposażeniem dla OSP w Witkowie i Dzikowicach. Tym samym dobiegł końca unijny partnerski projekt, dzięki któremu znacząco wzmocniliśmy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i przeciwpożarowe w naszej gminie.
 
Udział w projekcie to przede wszystkim wzmocnienie floty strażackiej o 3 średnie wozy ratowniczo-gaśnicze wraz z wyposażeniem oraz 2 lekkie samochody strażackie wraz z wyposażeniem. Oprócz samochodów, do gminnych jednostek OSP trafiły również 2 pilarki ratownicze, sprzęt i wyposażenie przeciwpowodziowe oraz dron z kamerą termowizyjną. Dodatkowo gmina objęta została  Zintegrowanym Systemem Alarmowania i Ochrony Ludności.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik podkreśla, że ogromne przedsięwzięcie o wartości 3,2 miliona złotych, dofinansowane zostało ze środków unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 w kwocie aż 2,7 mln zł. – Cieszę się bardzo, że dzięki niewielkiemu wkładowi własnemu mogliśmy zaopatrzyć i wzmocnić nasze ochotnicze jednostki w nowoczesny i skuteczny sprzęt ratujący zdrowie oraz życie naszych mieszkańców.
 
Podsumowując wielomiesięczny projekt, za wsparcie naszej gminy ogromne podziękowania kieruję do Członka Zarządu Województwa Lubuskiego Pana Marcina Jabłońskiego, Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Pana Marka Kamińskiego oraz do włodarzy samorządów będących partnerami projektu.
 
Dziękuję moim współpracownikom za zaangażowanie i trud włożony w realizację przedsięwzięcia. Serdecznie dziękuję również wszystkim osobom wspierającym ochotnicze straże pożarne z naszymi radnymi na czele.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON