Aktualności

Postępują prace przy budowie windy w SP1

W szkole przy Kopernika trwają prace przy montażu windy, która ułatwi poruszanie się uczniom z niepełnosprawnościami ruchowymi.
 
Kontynuujemy wielopłaszczyznowe unowocześnianie szprotawskiej oświaty w ramach projektu "Dostępna Szkoła". Zmiany infrastrukturalne, jak i zmiany w jakości kształcenia realizowane sa równolegle.
 
W szprotawskiej Jedynce do chwili obecnej wykonano już prace w zakresie adaptacji pomieszczeń biblioteki, stołówki, świetlicy, szatni, sal lekcyjnych, czy pomieszczeń sanitarnych. Bariery architektoniczne zlikwidowano również w zakresie ciągów komunikacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych. Aktualnie trwa montaż windy, która zlokalizowana będzie od północnej strony budynku zlokalizowanego przy ulicy Kopernika. Obsługiwać będzie cztery piętra szkoły. Wykonawcą usługi jest spółka Windpoldźwig z Zielonej Góry.
 
Gmina Szprotawa otrzymała grant w projekcie „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” realizowanym przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i Politechniką Gdańską.
Wysokość grantu to 1.320.000,00 zł. Są to środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Dodatkowo Gmina Szprotawa przeznaczyła na ten cel 385.738,40 zł ze środków własnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON