Aktualności

NAUCZYCIELE SP DŁUGIE PODNOSZĄ KOMPETENCJE

W dniach 19-20 stycznia 2023 r. nauczycielki ze szkoły Podstawowej w Długiem wzięły udział w szkoleniu specjalistycznym w Legnicy w ramach projektu Dostępna Szkoła. Tematem warsztatów było budowanie relacji rówieśniczych wśród uczniów.
czytaj dalej

WSPIERAMY INDYWIDUALNY ROZWÓJ UCZNIA

Trwa realizacja projektu podnoszenia jakości edukacji i włączenia dzieci ze specjalnymi potrzebami w życie społeczności szkolnej, dofinansowanego ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. 
czytaj dalej

WINDA RUSZYŁA!

W szprotawskiej Jedynce oddano do użytku windę, która ogromnie ułatwi dzieciom z niepełnosprawnościami swobodne przemieszczanie się pomiędzy piętrami budynku. Za tą długo wyczekiwaną i bardzo ważną dla całej społeczności szkolnej inwestycję, uczniowie uhonorowali osoby zaangażowane w projekt Medalami dla Przyjaciół Dzieci.
czytaj dalej

SZPROTAWA LIDERUJE W EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ

7 grudnia br., w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., przy udziale Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty odbyła się konferencja pn. Dostępność w administracji publicznej oraz zarządzanie zasobami ludzkimi w dobie COVID-19. Uczestniczyli w niej eksperci, praktycy oraz osoby realizujące projekt DOSTĘPNEJ SZKOŁY.
czytaj dalej

Postępują prace przy budowie windy w SP1

W szkole przy Kopernika trwają prace przy montażu windy, która ułatwi poruszanie się uczniom z niepełnosprawnościami ruchowymi.
czytaj dalej

WAŻNE ZDROWIE PSYCHICZNE

Trwa realizacja projektu „Dostępna Szkoła”, którego jednym z elementów jest wsparcie zdrowia psychicznego dzieci. Służy temu program promocji zdrowia psychicznego pn. "Przyjaciele Zippiego", który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. 
 
czytaj dalej

STRONA INTERNETOWA JEDYNKI W NOWEJ ODSŁONIE

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie może już pochwalić się nową stroną internetową. Spójna, atrakcyjna i nowoczesna szata graficzna to niewątpliwe atuty odświeżonej witryny. Nowy serwis powstał dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach projektu Dostępna Szkoła.
czytaj dalej

CO NOWEGO W „DOSTĘPNYCH SZKOŁACH”?

Projekt zaplanowany do realizacji do połowy lipca 2023 roku, obejmuje działania twarde infrastrukturalne oraz miękkie w postaci warsztatów, szkoleń czy zajęć dla uczniów w postaci dogoterapii, hipoterapii, zajęć z fizjoterapeutą, warsztatów z technik uczenia się,czy  zajęć o charakterze naukowym i dydaktyczno- wyrównawczym. Sprawdźmy co czeka społeczność szkolną Długiego oraz Jedynki w Szprotawie w roku szkolnym 2022/ 2023.
 
 
czytaj dalej

W JEDYNCE JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WINDA

Trwa montaż windy w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie. Urządzenie pozwoli dzieciom z niepełnosprawnością ruchową na swobodne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami budynku.
czytaj dalej

NAUCZYCIELE PODNOSZĄ SWOJE KOMPETENCJE

Kadra pedagogiczna gminnych placówek oświatowych biorących udział w projekcie „Dostępna szkoła” podnosi swoje kompetencje w zakresie funkcjonowania szkół zgodnie z zasadami dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie dofinansowane jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków EFS.
czytaj dalej
1 2 3 4 5

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON