Aktualności

Z historią i geografią za pan brat

Szkoły Podstawowe nr 1 w Szprotawie oraz w Długiem realizują miękkie działania edukacyjno- społeczne, które mają wesprzeć rozwój dziecka w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.
czytaj dalej

Szprotawa przyjazna niepełnosprawnym. Realizacja projektu dostępności szprotawskich szkół

Trwa realizacja projektu podniesienia jakości edukacji i włączenia dzieci ze specjalnymi potrzebami w życie społeczności szkolnej. Cele te realizowane są poprzez likwidację barier architektonicznych, wyposażenie szkół w specjalistyczny sprzęt i rozwiązania techniczne, a także podniesienie kompetencji nauczycieli oraz specjalistów szkolnych.
czytaj dalej

Dostępne Szkoły w Szprotawie

W szprotawskiej Jedynce i szkole w Długiem realizowany jest projekt, dzięki któremu uczniowie ze specjalnymi potrzebami mogą w indywidualnym tempie rozwijać własne zdolności,  zainteresowania i talenty. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu programu unijnego Wiedza Edukacja Rozwój.
czytaj dalej

Przecieramy szlaki. Edukacja bez barier dla wszystkich

Szkoły podstawowe nr 1 w Szprotawie oraz Długiem realizują projekt poprawy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Działania opiewające na kwotę 1,6 mln zł, dofinansowane są z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wysokość grantu wynosi 1,3 mln zł!
czytaj dalej

Dostępna szkoła. Postęp prac w SP 1 w Szprotawie

Szprotawska Jedynka wdraża rozwiązania architektoniczne i edukacyjne w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.  Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu programu unijnego Wiedza Edukacja Rozwój. 
czytaj dalej

PODAJ ŁAPĘ!

Trwa realizacja wielkiego projektu likwidacji szeroko pojętych barier w dwóch gminnych placówkach oświatowych. Równolegle do twardych działań infrastrukturach prowadzone są miękkie działania edukacyjno- społeczne, które mają wesprzeć rozwój dziecka. W Szkole Podstawowej w Długiem odbyły się już pierwsze zajęcia dogoterapii.
czytaj dalej

Obradował zespół wspierający rozwój nowoczesnego szkolnictwa

7 października br. obradował, powołany przez burmistrza Mirosława Gąsika, zespół zarządzający do spraw realizacji projektu pn. „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”.
czytaj dalej

Porozumienie o współpracy dla nowoczesnego szkolnictwa

30 sierpnia 2021 r. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał porozumienie o współpracy z dyrektorami szkół podstawowych Nr 1 w Szprotawie oraz w Długiem na realizację projektu pn. „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Partnerem przedsięwzięcia jest Centrum Usług Wspólnych w Szprotawie.
czytaj dalej

Umowa na modernizację szkół podpisana!

10 sierpnia br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na kompleksową modernizację szprotawskich szkół podstawowych. Zadanie finansowane będzie z PFRON oraz unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To część olbrzymiego projektu kompleksowej poprawy dostępności szprotawskich szkół dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ruchowymi.
czytaj dalej

Wygrana batalia o wielkie dofinansowanie inwestycji oświatowych

Jak zdobywa się zewnętrzne środki finansowe? Tak, jak robi to Gmina Szprotawa! Kolejne 1,3 mln złotych wsparcia unijnego trafi do wybranych szprotawskich placówek edukacyjnych, dzięki któremu będą liderowały w powiatowych i wojewódzkich rankingach nowoczesnych i przyjaznych szkół.
czytaj dalej
1 2 3

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON