Aktualności

Wzbogacamy placówki w Szprotawie i Długiem

Szkoły podstawowe, które biorą udział w projekcie pn. „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”, wzbogaciły się o kolejne pomoce naukowe i wyposażenie w ramach obszaru technicznego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.  
czytaj dalej

Umowa na realizację projektu „Dostępna Szkoła” została aneksowana

22 lipca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks nr 3 do umowy powierzenia grantu na realizację działań inwestycyjnych w ramach projektu „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Główne zmiany w umowie dotyczą przesunięcia terminu zakończenia zadania z 01.06.2023 r. na 15.07.2023 r.
czytaj dalej

Koniec roku szkolnego - podsumowanie działań projektowych

Koniec roku szkolnego 2021/2022 to również czas podsumowania działań realizowanych w szprotawskiej Jedynce oraz Szkole Podstawowej w Długiem w ramach projektu Dostępnej Szkoły. Przyjrzyjmy się co zostało zrobione.
 
czytaj dalej

Szkoła w Długiem z nową stroną internetową

Szkoła Podstawowa w Długiem wystartowała z nową stroną internetową. Nowoczesna, atrakcyjna szata graficzna, czytelność i wyjątkowa funkcjonalność całego serwisu to atuty odświeżonej witryny. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu Dostępnej Szkoły, wspófinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
czytaj dalej

PODAJ ŁAPĘ W JEDYNCE!

W maju, w szprotawskiej Jedynce odbywają się zajęcia dogoterapii, realizowane w ramach olbrzymiego projektu „Dostępna Szkoła”. Z dobroczynnego oddziaływania specjalnie wyszkolonych psów- terapeutów korzystają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
czytaj dalej

HIPOTERAPIA DLA UCZNIÓW Z DŁUGIEGO

Uczniowie klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Długiem mają okazję uczestniczyć w zajęciach hipoterapii, realizowanych w ramach projektu „Dostępna Szkoła”. Warsztaty prowadzi Stadnina Zamkowa w Szprotawie.
czytaj dalej

Już wkrótce w Jedynce będzie dostępna winda!

Winda, która będzie sporym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową,  zamontowana zostanie w ramach projektu „Dostępna Szkoła”. Celem wielopłaszczyznowego przedsięwzięcia jest włączenie dzieci ze specjalnymi potrzebami w życie społeczności szkolnej.
czytaj dalej

Działamy w obszarze technicznym Dostępnej Szkoły

W Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie oraz Szkole Podstawowej w Długiem realizowany jest  projekt poprawy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Działania opiewające na kwotę 1,6 mln zł dofinansowane są z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Wysokość grantu wynosi 1,3 mln zł!
czytaj dalej

Prace w obszarze architektonicznym zostały zakończone

Trwa realizacja projektu podniesienia jakości edukacji i włączenia dzieci ze specjalnymi potrzebami w życie społeczności szkolnej, dofinansowanego ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W szkołach wykonano już większość twardych działań w obszarze architektonicznym, w tym adaptację pomieszczeń biblioteki, stołówki, świetlicy, szatni, sal lekcyjnych, pomieszczeń sanitarnych, a także dostosowanie ciągów komunikacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych. Do zamontowania pozostała winda.
czytaj dalej

W Dostępnej Szkole wyrównujemy szanse

Realizowane w ramach projektu zajęcia wyrównawcze przeznaczone są dla uczniów pracujących w wolniejszym tempie oraz mających trudności z opanowaniem wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej. Mają zwiększyć ich szanse edukacyjne, zapewnić odpowiednie warunki do rozwijania indywidualnego potencjału tak, aby w przyszłości umożliwić uczniom pełnię rozwoju osobistego na miarę swoich możliwości oraz pełne włączenie w życie społeczne.
czytaj dalej
1 2 3 4 5

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON