Kalendarium

19 czerwca 1672: Wielki pożar Szprotawy

Aktualności

Trwa wielki projekt likwidacji barier architektonicznych

Szybko i sprawnie posuwają się prace przy realizacji zadania poprawy dostępności osób z niepełnosprawnościami do gminnych obiektów szkolnych. Obecnie trwają roboty budowlane w szkołach podstawowych w Wiechlicach i Długiem.
 
- Z każdą kolejną inwestycją hasło przyjaznej i bezpiecznej gminy staje się rzeczywistością – ocenia zapowiedzi wyborcze sprzed blisko trzech lat burmistrz Mirosław Gąsik . - Jak sami możecie się Państwo przekonać prawie w każdym zakątku naszej gminy prowadzone są roboty budowlane. Realizowane inwestycje teraz może utrudniają swobodną komunikację, za to już wkrótce będziemy mogli korzystać z bezpiecznych i komfortowych dróg, chodników, placów i parkingów.
 
Szkoły w Wiechlicach i Długiem są kolejnymi placówkami, w których realizowany jest projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dodam, że w wyniku prowadzonych negocjacji i starań ze strony szprotawskiego samorządu w ostatnich dniach podpisałem umowę na zwiększenie otrzymanego dofinansowania o 124 tys. zł. Tym samym wsparcie wzrosło do kwoty ponad 804 tys. zł. Dzięki tej pomocy kompleksowo eliminujemy wszelkie  przeszkody i niedogodności utrudniające funkcjonowanie  osobom  z niepełnosprawnościami. Zadanie obejmuje m.in. remont wejść do budynków, montaż schodołazów, likwidację progów, modernizację  istniejących sanitariatów, remonty dróg, placów i budowę parkingów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON