Aktualności

W kolejnej szkole likwidujemy bariery

Przy Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym ruszyły roboty budowlane mające na celu usunięcie przeszkód architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Już wkrótce na terenie placówki pojawią się nowe place, chodniki i parking.
 
- Szybko i sprawnie realizujemy projekt, na który otrzymaliśmy ogromne wsparcie finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – tłumaczy burmistrz Mirosław Gąsik. - Skąd wziął się pomysł na to zadanie? Otóż w przestrzeni publicznej istnieją przeszkody, które paradoksalnie często są niewidoczne dla osób w pełni sprawnych. Stanowią one natomiast wielką uciążliwość dla ludzi niepełnosprawnych. Niejednokrotnie są dla nich nawet barierami nie do pokonania. Więc, jak tylko pojawiła się możliwość otrzymania wsparcia finansowego, bez wahania przystąpiliśmy do projektu.
 
Likwidację tego typu utrudnień architektonicznych rozpoczęliśmy od gminnych obiektów oświatowych. Zadanie, które zostało zrealizowane już w szkołach podstawowych nr 1 i 2 w Szprotawie oraz w Wiechlicach, obejmuje m.in. remont wejść do budynków, montaż schodołazów, likwidację progów, modernizację sanitariatów, remonty dróg, placów i budowę parkingów.
 
Obecnie trwają prace w Lesznie Górnym. Istniejące tam place przyszkolne, chodnik i parking wyłożone zostaną gładką kostką brukową, która ułatwić ma poruszanie się osobom o obniżonej sprawności ruchowej, jak również z dysfunkcjami wzroku. Proste, równe i dobrze oznaczone chodniki, place oraz parkingi dużo lepiej będą służyć także pozostałym dzieciom, rodzicom oraz pracownikom oświaty.
Wkrótce ruszą również roboty budowlane w Siecieborzycach.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON