Aktualności

Szprotawskie szkoły bez barier. Gmina otrzymała wyższy grant

Trwają prace w ramach projektu likwidacji barier architektonicznych w szkołach. Już wkrótce wszystkie gminne placówki podstawowe będą mogły pochwalić się nowymi placami, chodnikami i parkingami, a także zmodernizowanymi wejściami do budynków czy pomieszczeniami sanitarnymi.
 
- Przedsięwzięcie pod nazwą „Kompleksowa poprawa dostępności osób niepełnosprawnych do obiektów szkół podstawowych w Gminie Szprotawa” podzielone zostało na dwie części – wyjaśnia szczegóły zadania burmistrz Mirosław Gąsik. – Pierwsza obejmuje remonty istniejących placów, chodników i dróg zlokalizowanych na terenie placówek oświatowych. Druga to likwidacja barier architektonicznych wewnątrz nieruchomości, a w szczególności remonty wejść do budynków, montaż schodołazów, likwidacja progów czy modernizacja sanitariatów.
 
W SP 1 i 2 w Szprotawie oraz szkołach w Wiechlicach i Długiem zakończył się właśnie etap robót budowlanych, który objął adaptację istniejących sanitariatów na potrzeby osób niepełnosprawnych, w tym montaż specjalistycznej armatury łazienkowej, wymianę oświetlenia oraz wymianę istniejących skrzydeł drzwiowych do łazienek. Dodatkowo w Jedynce wymieniono drzwi wejściowe od strony północnej.
 
Budowa bądź modernizacja dróg, placów i parkingów zakończyła się już w SP 1 i 2, a także w Wiechlicach. W Lesznie Górnym aktualnie trwa wymiana nawierzchni. Do wykonania pozostaną jeszcze prace budowlane w Siecieborzycach i Długiem.
 
Dodam, że w  wyniku starań i prowadzonych negocjacji, 26 października br. podpisałem kolejny aneks do umowy o dofinansowanie projektu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,  w wyniku którego wsparcie uległo zwiększeniu do kwoty 914 tys. zł. To aż o 234 tysiące złotych więcej w stosunku do pierwotnej kwoty, o której z dumą mówiliśmy, że to  największa dotacja w historii województwa lubuskiego w zakresie likwidacji barier architektonicznych!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON