Aktualności

Aktualności

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu
Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 

Szkoły bez barier. Szprotawa przyjazna niepełnosprawnym

Projekt poprawy dostępności do gminnych obiektów szkolnych z rekordowym dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 914 tys. zł dobiegł końca. Wyremontowane i zaadaptowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zostały place, chodniki, wejścia do szkół czy pomieszczenia sanitarne.
czytaj dalej

Szprotawskie szkoły bez barier. Gmina otrzymała wyższy grant

Trwają prace w ramach projektu likwidacji barier architektonicznych w szkołach. Już wkrótce wszystkie gminne placówki podstawowe będą mogły pochwalić się nowymi placami, chodnikami i parkingami, a także zmodernizowanymi wejściami do budynków czy pomieszczeniami sanitarnymi.
czytaj dalej

W kolejnej szkole likwidujemy bariery

Przy Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym ruszyły roboty budowlane mające na celu usunięcie przeszkód architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Już wkrótce na terenie placówki pojawią się nowe place, chodniki i parking.
czytaj dalej

W szkołach coraz mniej barier

W szkołach podstawowych nr 1 i 2 w Szprotawie zakończyła się pierwsza część robót budowlanych realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON pn. „Kompleksowa poprawa dostępności osób niepełnosprawnych do obiektów szkół podstawowych w Gminie Szprotawa”.
czytaj dalej

Trwa wielki projekt likwidacji barier architektonicznych

Szybko i sprawnie posuwają się prace przy realizacji zadania poprawy dostępności osób z niepełnosprawnościami do gminnych obiektów szkolnych. Obecnie trwają roboty budowlane w szkołach podstawowych w Wiechlicach i Długiem.
czytaj dalej

Większe pieniądze na modernizację szkół

7 września 2021 r. podpisany został  aneks do umowy o dofinansowanie inwestycji realizowanej przez Gminę Szprotawa ze środków PFRON, w wyniku którego kwota wsparcia uległa zwiększeniu o ponad 124 tys. zł.
czytaj dalej

Umowa na modernizację szkół podpisana!

10 sierpnia br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na kompleksową modernizację szprotawskich szkół podstawowych. Zadanie finansowane będzie z PFRON oraz unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To część olbrzymiego projektu kompleksowej poprawy dostępności szprotawskich szkół dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ruchowymi.
czytaj dalej

Likwidacja barier architektonicznych w SP1

Jedynka jest koleją szprotawską placówką, w której rozpoczęły się prace modernizacyjne mające na celu dostosowanie przestrzeni szkoły dla osób z niepełnosprawnościami. Na przedsięwzięcie gmina otrzymała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
czytaj dalej

Będzie przyjaźnie i bezpiecznie dla osób z niepełnosprawnościami

Ruszyły prace w ramach projektu likwidacji barier architektonicznych w gminnych szkołach. Pierwsze roboty budowlane realizowane są w Szkole Podstawowej nr 2 w Szprotawie. Już wkrótce place i chodniki na terenie placówki wyłożone będą gładką kostką brukową, ułatwiającą poruszanie się osób na wózku oraz z dysfunkcjami wzroku.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON