Kalendarium

14 kwietnia 1947: Rozpoczęcie prac nad uruchomieniem Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w Szprotawie

Strefa Seniora

Spotkanie burmistrza z Seniorami

28 kwietnia br., w sali wiejskiej w Witkowie odbyło się spotkanie integracyjne w ramach gminnego projektu skierowanego do szprotawskich seniorów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiechlicach uświetnili to wydarzenie koncertem pieśni patriotycznych z okazji nadchodzących świąt majowych.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego LUBUSKIE2020 Oś 7. Równowaga społeczna, Działanie 7.5 Usługi społeczne
 
Obecny na spotkaniu burmistrz Mirosław Gąsik podkreśla ogromną wartość i znaczenie realizowanego projektu: - Dzięki środkom finansowym w wysokości 700 tys. zł, które otrzymaliśmy z europejskiego funduszu społecznego, uruchamiamy na szeroką skalę 3 strefy wsparcia dla seniorów, obejmujące opiekę socjalną w miejscu zamieszkania wraz z pomocą sąsiedzką, teleopiekę medyczną oraz działania na rzecz Klubu Seniora. Do chwili obecnej uczestnicy programu otrzymali już opaski życia, zdalne EKG oraz glukometry. Swoją działalność rozpoczął również Klub Seniora w budynku Centrum Aktywności Społecznej.
 
Dołożę wszelkich starań, aby podobne projekty senioralne były systematycznie realizowane, a działania w nich prowadzone wpływały na realnie podnoszenie poziomu życia starszych mieszkańców naszej gminy.
 
Za zaproszenie mnie na to sympatyczne i ciepłe spotkanie dziękuję naszym Seniorom oraz organizatorom przedsięwzięcia. Uczniom z SP w Wiechlicach oraz ich opiekunowi Panu Krzysztofowi Bocznewiczowi dziękuję za przepiękny koncert. Na koniec dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego szczególnie ważnego dla gminy projektu.
 
W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Wiechlicach Cecylia Brodzińska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Szprotawie Tadeusz Pozaroszczyk, radna RM w Szprotawie Halina Sawa, autor projektu Ewelina Dzieża, koordynator zadania Urszula Stochel - Matuszak, Przewodnicząca PZERiI Halina Kowczyk, Prezes UTW w Szprotawie oraz koordynator Klubu Seniora Zenona Piwtorak.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON