Kalendarium

27 stycznia 1400

Wydarzenia

UMAŃ POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY

Władze zaprzyjaźnionego ze Szprotawą miasta Umań dziękując za dotychczasowe wsparcie, zwróciły się z kolejną prośbą o zorganizowanie zbiórki darów dla mieszkańców dotkniętych stratami ekonomicznymi, fizycznymi i psychicznymi w walce z rosyjskim najeźdźcą.
czytaj dalej

DARY I SPRZĘT DLA UKRAINY ZOSTAŁY PRZEKAZANE

Dzięki kolejnemu już szprotawskiemu konwojowi humanitarnemu walczący żołnierze i ludność cywilna Ukrainy otrzymali wsparcie rzeczowe i finansowe, które pomoże im w walce ze skutkami rosyjskiej agresji. Podczas wizyty szprotawska delegacja spotkała się z Merem Lwowa Andrijem Sadowym, z którym omówiono dalsze formy pomocy.
czytaj dalej

NA POMOC UKRAINIE. KOLEJNY KONWÓJ W DRODZE

Burmistrz Mirosław Gąsik już po raz czwarty stanął na czele konwoju humanitarnego, który w czwartek, 27 października br. wyruszył do Ukrainy. Oprócz zebranych przez mieszkańców m.in. Szprotawy darów, przekazany zostanie również wóz strażacki z drabiną oraz samochód terenowy.
czytaj dalej

MER UMANIA Z WIZYTĄ W SZPROTAWIE

23 czerwca br., w szprotawskim ratuszu burmistrz Mirosław Gąsik miał zaszczyt gościć delegację z partnerskiego Umania z Mer Iryną Płetniową na czele, która osobiście podziękowała Szprotawianom za wielkie serca i pomoc, którą hojnie okazują ofiarom rosyjskiej agresji zbrojnej w Ukrainie.
czytaj dalej

22 kwietnia wyrusza następny szprotawski konwój do Ukrainy. Poszukujemy ochotników do udziału w akcji

Rozpoczynamy przygotowania do przekazania kolejnych darów, zebranych przez mieszkańców Szprotawy, Gevelsbergu i Gniezna, w ramach konwoju humanitarnego, który wyruszy do Ukrainy 22 kwietnia br. Burmistrz Mirosław Gąsik, który stanie na czele wyprawy, zaprasza do udziału w niej osoby posiadające ważny paszport oraz prawo jazdy kat. B.
czytaj dalej

Podziękowania dla Gniezna. Wspólnie dla Umania i Ukrainy

Dzięki zorganizowanemu konwojowi humanitarnemu walczący żołnierze i ludność cywilna Ukrainy otrzymali wsparcie rzeczowe w postaci agregatów prądotwórczych, namiotów, sprzętu ratunkowego i rehabilitacyjnego, żywności, odzieży oraz środków higienicznych. Burmistrz Mirosław Gąsik za pomoc w organizacji i za udział w akcji dziękuje partnerowi wyprawy, którym było Gniezno z Prezydentem Miasta Gniezna Tomaszem Budasz.
czytaj dalej

UMAŃ DZIEKUJE ZA WSPARCIE Подяка місту Шпротава

Szprotawska misja dostarczenia pomocy humanitarnej walczącej Ukrainie zakończyła się pomyślnie. Zebrane przez mieszkańców Szprotawy i niemieckiego Gevelsbergu dary trafiły do Umania, za które Mer Iryna Płetniowa składa ogromne podziękowania.
czytaj dalej

Uczniowie ze szprotawskiej Jedynki pomagają Ukrainie

W środę, 16 marca br., burmistrz Mirosław Gąsik gościł w ratuszu wyjątkową delegację. Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie na ręce włodarza przekazały 358 tabliczek czekolady, które trafią do osób walczących na froncie w Ukrainie.
czytaj dalej

Poszukiwani ochotnicy do udziału w konwoju do Ukrainy

W nocy z 18 na 19 marca br., o godz. 2.00 do naszego partnerskiego miasta Umań w Ukrainie wyrusza konwój humanitarny z darami przekazanymi przez mieszkańców Szprotawy i niemieckiego Gevelsbergu. Partnerem wyprawy będzie miasto Gniezno.
czytaj dalej

Podziękowania dla Zakładów Usługowych Zachód

Burmistrz Mirosław Gąsik składa serdeczne podziękowania Panu Edmundowi Potockiemu Prezesowi Zarządu spółki ZUZ oraz Panu Marcinowi Kwaśniewskiemu Dyrektorowi Oddziału w Szprotawie za szlachetne wsparcie szprotawskiej akcji pomocy Ukrainie.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON