Wydarzenia

Życzenia z Ukrainy

Życzenia dla wszystkich Szprotawianek z partnerskiego miasta Umań z Ukrainy.
czytaj dalej

17 WRZEŚNIA WYRUSZA KOLEJNY SZPROTAWSKI KONWÓJ DO UKRAINY ZAPRASZAMY DO PODZIELENIA SIĘ ŻYWNOŚCIĄ I ŚRODKAMI CZYSTOŚCI

Rozpoczynamy przygotowania do przekazania kolejnych darów, zebranych przez mieszkańców Szprotawy i Gevelsbergu, w ramach konwoju humanitarnego, który wyruszy do Ukrainy 17 września br. Burmistrz Mirosław Gąsik, który stanie na czele wyprawy, prosi mieszkańców o wsparcie ukraińskich żołnierzy i ludności cywilnej.
czytaj dalej

NASZ WÓZ STRAŻACKI USUWA SKUTKI ROSYJSKIEGO BOMBARDOWANIA

Pod koniec ubiegłego roku, w czwartym już konwoju ze Szprotawy do Ukrainy, obok zebranych przez mieszkańców darów, przekazany został również samochód terenowy oraz wóz strażacki z drabiną. Sprzęt ten bierze teraz udział w akcji usuwania zniszczeń spowodowanych rosyjskimi nalotami w Umaniu.
czytaj dalej

UMAŃ POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY

Władze zaprzyjaźnionego ze Szprotawą miasta Umań dziękując za dotychczasowe wsparcie, zwróciły się z kolejną prośbą o zorganizowanie zbiórki darów dla mieszkańców dotkniętych stratami ekonomicznymi, fizycznymi i psychicznymi w walce z rosyjskim najeźdźcą.
czytaj dalej

DARY I SPRZĘT DLA UKRAINY ZOSTAŁY PRZEKAZANE

Dzięki kolejnemu już szprotawskiemu konwojowi humanitarnemu walczący żołnierze i ludność cywilna Ukrainy otrzymali wsparcie rzeczowe i finansowe, które pomoże im w walce ze skutkami rosyjskiej agresji. Podczas wizyty szprotawska delegacja spotkała się z Merem Lwowa Andrijem Sadowym, z którym omówiono dalsze formy pomocy.
czytaj dalej

NA POMOC UKRAINIE. KOLEJNY KONWÓJ W DRODZE

Burmistrz Mirosław Gąsik już po raz czwarty stanął na czele konwoju humanitarnego, który w czwartek, 27 października br. wyruszył do Ukrainy. Oprócz zebranych przez mieszkańców m.in. Szprotawy darów, przekazany zostanie również wóz strażacki z drabiną oraz samochód terenowy.
czytaj dalej

MER UMANIA Z WIZYTĄ W SZPROTAWIE

23 czerwca br., w szprotawskim ratuszu burmistrz Mirosław Gąsik miał zaszczyt gościć delegację z partnerskiego Umania z Mer Iryną Płetniową na czele, która osobiście podziękowała Szprotawianom za wielkie serca i pomoc, którą hojnie okazują ofiarom rosyjskiej agresji zbrojnej w Ukrainie.
czytaj dalej

22 kwietnia wyrusza następny szprotawski konwój do Ukrainy. Poszukujemy ochotników do udziału w akcji

Rozpoczynamy przygotowania do przekazania kolejnych darów, zebranych przez mieszkańców Szprotawy, Gevelsbergu i Gniezna, w ramach konwoju humanitarnego, który wyruszy do Ukrainy 22 kwietnia br. Burmistrz Mirosław Gąsik, który stanie na czele wyprawy, zaprasza do udziału w niej osoby posiadające ważny paszport oraz prawo jazdy kat. B.
czytaj dalej

Podziękowania dla Gniezna. Wspólnie dla Umania i Ukrainy

Dzięki zorganizowanemu konwojowi humanitarnemu walczący żołnierze i ludność cywilna Ukrainy otrzymali wsparcie rzeczowe w postaci agregatów prądotwórczych, namiotów, sprzętu ratunkowego i rehabilitacyjnego, żywności, odzieży oraz środków higienicznych. Burmistrz Mirosław Gąsik za pomoc w organizacji i za udział w akcji dziękuje partnerowi wyprawy, którym było Gniezno z Prezydentem Miasta Gniezna Tomaszem Budasz.
czytaj dalej

UMAŃ DZIEKUJE ZA WSPARCIE Подяка місту Шпротава

Szprotawska misja dostarczenia pomocy humanitarnej walczącej Ukrainie zakończyła się pomyślnie. Zebrane przez mieszkańców Szprotawy i niemieckiego Gevelsbergu dary trafiły do Umania, za które Mer Iryna Płetniowa składa ogromne podziękowania.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON