Kalendarium

19 czerwca 1672: Wielki pożar Szprotawy

Aktualności

Dobre praktyki PROW - wyjazd studyjny dla liderów wiejskich

31 maja br. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu  pn. „ Dobre praktyki PROW - wyjazd studyjny dla liderów wiejskich” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 204-2020. Operacja polegać będzie na organizacji wyjazdu  studyjnego do Województwa Dolnośląskiego dla 40 osobowej grupy, którą stanowić będą sołtysi z Gminy Szprotawa, przedstawiciele władz samorządowych oraz liderzy wiejscy  aktywnie działający na rzecz obszarów wiejskich.
Podczas trzydniowego wyjazdu przeprowadzone zostaną wizytacje kilku inwestycji na terenie województwa dolnośląskiego dofinansowane ze środków PROW oraz zorganizowane zostaną spotkania z przedstawicielami podmiotów i instytucji, którzy aktywnie włączają się w rozwój lokalny tamtego obszaru.
 
Wyjazd skierowany będzie głównie do sołtysów, którzy dzięki niemu będą mogli pozyskać wiedzę i informacje na temat zrealizowanych inwestycji i przykładów dobrych praktyk, które po przeanalizowaniu i dostosowaniu do własnych warunków będą mogły zostać wcielone w życie w ich wsiach. Przedstawiciele władzy samorządowej oraz liderzy aktywnie działający na rzecz rozwoju lokalnych społeczności będą mogli pozyskać nowe kontakty do podejmowania współpracy w celu wymiany doświadczeń i szerzenia dobrych praktyk.
 
Dzięki wyjazdowi zwiększony zostanie udział rożnych zainteresowanych stron we wdrażanie inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Głównym celem operacji jest wymiana wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich, zwiększenie intensywności współpracy i integracji oraz poznanie dobrych praktyk wypracowanych przez partnerów projektu szczególnie w temacie rozwoju wsi oraz rozwoju lokalnej społeczności.
 
Efektem realizacji operacji będzie przeprowadzenie jednego wyjazdu studyjnego, w którym weźmie udział 40 uczestników. Dzięki operacji uczestnicy pozyskają informację i wiedzę o dobrych praktykach współfinansowanych z programu PROW.
 
Całkowita wartość projektu oszacowana została na kwotę 34.000 zł brutto, z czego dotacja unijna wynosi 30.000,00 zł.
 
 
 

Zostań Partnerem KSOW na www.ksow.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON