Kalendarium

19 czerwca 1672: Wielki pożar Szprotawy

Aktualności

VELO SPROTAVIA – 16 KM TRASA ROWEROWA JUŻ WKRÓTCE

Już wkrótce ziszczą się marzenia miłośników jednośladów. Szprotawa otrzymała blisko 7 MILIONÓW zł dofinansowania na realizację wielkiego i ambitnego projektu budowy trasy rowerowej relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce–Stypułów, która połączy systemy tras lubuskich z dolnośląskimi.
 
6 czerwca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał historyczną umowę z członkiem Zarządu Województwa Lubuskiego Marcinem Jabłońskim na dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury rowerowej na terenie województwa lubuskiego w Gminie Szprotawa - VELO SPROTAVIA”.
 
- Unijne dofinansowanie w wysokości 6 855 000,00 zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Dzięki tym środkom powstanie 15,67 kilometrowa ścieżka relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce-Stypułów - z radością o szczegółach projektu informuje burmistrz. -  Trasa rowerowa w większości przebiegnie śladem dawnej kolejki zielonogórskiej, miejscami przez krajobrazy rolnicze, a miejscami przez lasy. Będzie to, więc urokliwa trasa relaksacyjna.
 
Swój bieg rozpocznie spod projektowanego Dworca Rowerowego w Szprotawie, zlokalizowanego w centrum miasta (koło postoju TAXI), gdzie powstanie infrastruktura odpoczynkowa. Dalej ścieżka będzie wiodła na północne rubieże miasta, przejdzie przez wsie: Kartowice, Witków i Siecieborzyce. W Stypułowie zostanie wpięta do już istniejącej ścieżki prowadzącej do Kożuchowa, Nowej Soli itd. Na trasie ścieżki zaplanowano także miejsca odpoczynku rowerzystów. Dzięki inwestycji Szprotawa będzie włączona do sieci tras południowej części województwa lubuskiego.
 
Zadanie obejmuje następujące elementy: dokumentację projektową, roboty przygotowawcze, roboty ziemne, odwodnienie i urządzenia obce, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, roboty mostowe, Miejsca Obsługi Rowerzystów i dworzec rowerowy.
 
Wielkie i serdeczne podziękowania kieruję do Zarządu Województwa Lubuskiego za wsparcie projektu i niewysłowioną pomoc Szprotawie w dążeniu do zrównoważonego rozwoju gminy!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON