Kalendarium

25 czerwca 1682: Szprotawski klasztor nabywa wieś Kartowice

Aktualności

5 MILIONÓW ZŁOTYCH NA BUDOWĘ SALI SPORTOWEJ W LESZNIE GÓRNYM!

Wkrótce ruszamy z modernizacją kolejnej placówki oświatowej. 4,9 mln zł rządowego wsparcia trafi do Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym, które przeznaczone zostanie na termomodernizację budynku, budowę sali sportowej oraz adaptację pomieszczeń na oddział przedszkolny.
 
- W ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Lokalnych, wniosek naszej gminy został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania – informuje burmistrz Mirosław Gąsik. – Oznacza to, że przedsięwzięcie oszacowane na kwotę 5 mln zł, otrzyma 4,9 mln zł wsparcia. Wkład gminy to jedyne 100 tys. zł. Ogromnie cieszą takie informacje, ponieważ nie obciążając gminnego budżetu, zrealizujemy wielozakresowy remont, o którym mieszkańcy miejscowości marzyli od blisko 30 lat. Obejmie on termomodernizację budynku głównego, budowę sali sportowej oraz adaptację pomieszczeń bocznego budynku na oddział przedszkolny. Jak widać marzenia się spełniają, choć trzeba włożyć w to mnóstwo pracy i chęci!
 
Dlatego dziękuję wszystkim moim współpracownikom, bo wspólnie wykonujemy naprawdę dobrą pracę, by w naszej gminie w końcu dobrze się żyło. 
 
Publikujemy aktualne zdjęcia starej i zaniedbanej elewacji budynku z odpadającymi w wielu miejscach kawałkami tynku. Wkrótce będziemy mogli ocenić wyniki zaplanowanych do realizacji prac.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON